şükela:  tümü | bugün
  • ‘fbı’a neden yalan söyledi?’
    “1/5 kendi ifadesiyle: zarrab’ın geçen haftaki ifadesinin en ilginç yerlerinden bazıları: tutuklandıktan sonra fbı’a neden yalan söylediği konusunda: “ne ile karşı karşıya olduğumu bilmiyordum ve uzun bir yolculuktan sonra şoke olmuştum ve… doğru yanıtları veremedim. korkmuştum.”
    ‘neden itirafçı oldu?’
    “2/5: kendi ifadesiyle: neden amerikalı savcılarla işbirliği yapmayı kabul ettiği konusunda: işbirliği yapmak, sorumluluğu kabul etmenin ve cezaevinden çıkmanın en hızlı yoluydu.”
    ‘çağlayan’la nasıl tanıştı?’
    “3/5: kendi ifadesiyle: türkiye’nin eski ekonomi bakanı zafer çağlayan’la nasıl tanıştığı konusunda: bizim ailecek gittiğimiz balıkçıya o da gidiyordu. birbirimizi gördük ve orada tanıştık.”
    ‘milyar ne?’
    “4/5: kendi ifadesiyle: çevirdiği dolap sırasında halkbank’tan ne kadar para çektiği konusunda: “birkaç milyar.” yargıç berman, “milyar ne? euro? dolar?” diye sordu. zarrab şu yanıtı verdi: euro alımı.”
    ‘süleyman aslan neden rüşvet istedi?’
    “5/5: kendi ifadesiyle: halkbank genel müdürü süleyman aslan’ın niçin kârdan pay istediğini söylediği konusunda: büyük bir risk alıyordu ve bu konuda rahatsız hissediyordu. bir şekilde kendi geleceğini garanti altına almak istedi.”
    kaynak`:https://www.gazeteduvar.com.tr/…gi-en-ilginc-5-sey/`