şükela:  tümü | bugün
2941 entry daha
  • (bkz: n11.com/@souffles)

yukarıdaki olaydan, yani parasını ödediğim ürünün 2 ay boyunca tarafıma ulaşmayıp, en sonunda başkasına teslim edilmesinden sonra, banka aracılığı ile harcama itirazı oluşturdum.

sonrasında ilginçtir, 2 aydır defalarca aramama ve hiçbir şekilde çözüm üretmedikleri halde, harcama itirazı oluşturduktan sonra sırayla önce satıcı ve n11.com her gün aramaya başladı. hatta "bankam ile sizin aranızda artık bu konu, bankam ile görüşün, beni aramayın" dememe rağmen, ertesi gün "efenim aramayın demişsiniz ama biz yine de arayalım dedik. ücret iadesi yapacaktık fakat harcama itirazı oluşturduğunuz için yapamıyoruz. harcama itirazınızı iptal edin, hemen ücret iadesi yapalım" dediler. ama tabii ki harcama itirazı oluşturana kadar olan 2 ay boyunca bir taraflarına takmayan adamlara güven olmayacağından, "yok ben almayayım, sağolun" deyip kapattım.

ve esas bombayı ise şimdi fark ettim. alakasız bir ürünü internette ararken, yine bunların sitesine girmiş bulundum. baktım sepete daha önceden bir iki ürün eklemişim. du alayım girmişken dedim, ödeme aşamasına geldim ve gelen hata;

"bu sipariş, güvenlik kontrolü nedeniyle gerçekleştirilemedi. hesabım sayfasından canlı destek’e bağlanıp detaylı bilgi alabilirsiniz."

yani, adamlara sağlam bir ders verdiğim için koskoca doğuş holding, küçük esnaf gibi kızıp, beni engelleyip, "bir daha tükkanıma gelme" demiş. çok iyi ya ahah.

tabii ki ben de aynı ürünü trendyol üzerinden aldım. en azından bunlar gibi bünyelerinde dolandırıcı satıcıları barındırmıyor, dolandırıcıya denk gelseniz bile sizi onların insafına bırakmıyor, satıcının cezasını şak diye kesiyor.
  • yine yeniden saçlamayan ürünü 10 gündür kargolamayan başka bir firmayla karşı karşıyayız. heriflerden ayakkabı alıyoruz resmen üstüne yatıyorlar. n11 de sesini çıkarmıyor bunlara bu ne rezilliktir arkadaş. ben her allahın haftası sizin gibi rezil firmalarla mı uğraşacağım.

arkadaşlar ben bir ettim iki ettim üçünsünü siz etmeyin. yapmayın bunlardan alışveriş felan. hakkını vermiyorlarsa hakkını halk verir bunlara.
  • sonunda "nereden bulaştım?" dedirtmiş mecradır.

pandemi süreci, vasıfsız mağazaları bünyelerine almaları nedeniyle bu ve benzeri siteleri vuracak uzun vadede bence.

önceki entrylerimden birinde bu sağlayıcının bir mağazasıyla yaşadığım bir durumdan bahsetmiştim. link falan vermeye üşendim şimdi, kabaca aldığım ürün yerine çakmasını itelemeye çalıştıkları vardı.

aynı mağaza bugün itibariyle iade talebimi cevaplaması gerekirken hala beklemede. bu arada ürün yaklaşık 1 hafta önce kendileri tarafından teslim alındı.

(bkz: electroplus)