şükela:  tümü | bugün
  • dürüstler değiller'den çok dürüstseler kendilerine daha az sövdürecek yöntemlere dönmelerini tavsiye edeceğim site.

bu kadar havadan para dağıtıyorsan ve karşışığında binlerce küfür yiyorsan yaptığın işte bir yanlış var. birkaç gün deli gibi kendinden konuşturursun ama marka algısı "çöp" kalır.
  • güya 11.11 kampanyaları yapan site.
    birkaç gün önce 1 liraya yanılmıyorsam 111 liralık hediye çeki aldım. 3d ile ödemeyi de yaptım. son sayfada dondu. kredi kartına baktım parayı çekmiş. iyi dedim, sıkıntı olmaz. sonra bir baktım ki parayı iade etmişler.

bugün sabah da bilgisayar başındaydım. alayım dedim. saat tam 9’da kuponlar aktifleşir aktifleşmez almak istedim ama çok talep gördüğü için izin vermedi. sonra site çöker gibi oldu. sonra da zaten kuponlar tükenmişti. bu 11.11 işini cidden beceremiyor. websitesinin altyapısı da yetersiz. en ufak bir yüklenmede hemen bakıma alıyor kendini.

son olarak, herkesin dediği gibi satıcı çakallığı da çok bariz bir şekilde mevcut. apple’ın sitesinde 2.499lira olan tableti 2.899 lira olarak gösterip yüzde bilmemkaç indirimle 2.500 küsüre indirmişler. güya indirim var ama apple’dan daha pahalı.
    sikerler.

ne kadar konuşsak da boşa. ne yasaklı ürünler kalkmış, ne kapatılması gerekenler kapatılmış, ne de bizim yanlış kapatılan magaza açılmış. yazıklar olsun size de verdiğimiz emeğe de.
  • bu sene ücretli satılan hiçbir kuponu alamadım, yanlış anlaşılmasın tam 9’da kupon almak için hazırdım, arka planda bonus flaş uygulaması da hazırdı. satın da aldım hatta ama dönüşte kuponsuz olduğumu gördüm. (bkz: https://i.hizliresim.com/anvan7.jpg )

uğur böceği sürekli döndü durdu. (bkz: https://i.hizliresim.com/nlxolq.png )

bugün ilk defa bilgisayar başında da denedim, siteye göre hızlı değilmişim ama salisesinde bastım ve yeniliyordum sekmeyi, tabi mobilde de alamadım. eşim bir şey almak istediğinde ‘ya 11 kasım’da kupon gelir alırız bekle’ diyordum çünkü geçmiş yıllarda hiç olmazsa bugün satılan ve nispeten daha az rağbet gören 1111 liralık kupon 555 lira gibi kuponlar almıştım. böylece bebek bezidir, arabaya yağdır falan zaten ihtiyaç olan şeyleri uyguna temin ediyordum. bu sene beni hayal kırıklığına uğrattı, bakın ilk fotoda kaç defa almışım aslında hatta devam ediyor o ama daha geri de yatırılmadı bazısı, çok önemli değil. yukarıda da bahsedildiği gibi kesinlikle bir hile veya sistemsel bir sıkıntı söz konusu, umarım ilk açıldığından beri bir şey alınacaksa ilk n11’e bakan benim gibi müşterileri alışveriş günü olarak lanse ettiği ve kupon sakınmadığı bu günleri çökmeyen bir sistemle yapar. naçizane tavsiyem bu kadar haber vererek değil bu kuponları gelişigüzel zamanlarda koyarak bu hacker’ları bitirmesi.

hala daha verdikleri sözü tutmayan, başka mağazalarin rahat rahat illegal satış yapmasına göz yuman çifte standart yuvası. bununla ilgili bütün yasal hakkımı kullanacagim. gerekli yerlere de ihbarimi yapacagim. öyle arayıp gaz alıp bildiklerini okuyorlar. yalan dolan yuvası.
  • kuponların tümü 15sn içinde tükenmekte olan alışveriş sitesi.
  • ölücü, ruhu fakir köpekler yine beleş bir şeyler alamadıkları için iyilik yapmaya çalışan birilerini gömüyor.

ulan yağmurlu havada su yok size.

1200 tane kupon varmış işte, almıştır belki öğrencinin biri mutlu olmuştur. belki de milyoner bi yavşak sizin gibi kovalayarak almıştır 10 tane.

çalışıp hak etmediğiniz şeyler için bu kadar caz yapmak tam çingene işi.

siz değil misiniz maaş başlığında ayda min 15bin lira kazanan tipler aq yerinde.
  • kupon alabilse methiyeler dizecek lalelerin alamadığı için bokladığı site. bir tanenizin de bi ayarı olsun ulan.
  • eğer n11 satıcısıysanız yaşanılacak problemlerde asla bir muhatabınız yok. maillere dönüşler ya çok geç oluyor ya da hiç olmuyor. bir satıcı olarak n11'i gözümden düşüren iki olay yaşadım.

ilki; çanakkale/gökçeada için sipariş veren müşterinin satışını onaylaması, kargo firmasının çanakkale merkeze kadar götürüp ürünü bir türlü karşıya geçirememesi sonucu ürün uzun süre bekledi. horoz kargo ve n11 topu birbirine atıp durdu ve bir çözüm sunamadı. müşteriye siparişi iptal etmesini ben önerdim ve sonuç olarak ürün teslim edilemediği gibi kargo ücreti benden kesildi, müşterinin parası uzun süre n11'de rehin kaldı.

ikincisi; yine kargoda yaşanan bir kırılma olayında, kurulum için servis ve kargo birbirini suçladı ve müşteri 2 hafta boyunca kırık beyaz eşyası ile bekledi. n11'in olaya dahli yalnızca şu şekilde oldu; satıcı ile müşterinin telefonda konuşması yasaktır çözüm önerinizi bize söyleyin biz müşteriye iletelim. ben yine müşterinin numarasına bir şekilde ulaşıp konuştum ve ürünü tarafıma iade etmesini ve kabul edeceğimi söyledim. kırık makineyi isterken n11 bir türlü iade kodu yaratamadı ve 1-2 hafta da onu bekledik. sonra kod geldi ve öğrendik ki iade kargosunun tamamı da satıcıdan kesiliyormuş. peki benim karlılığımdan daha çok komisyon oranını kesen n11 asla olaylara dahil olmuyor.

özetle şunu söyleyebilirim. büyük hacimli ürünleri alırken iki kez düşünün. yaşanabilecek problemlerde n11 insiyatif almıyor. kendi sektörümüz için konuşayım; beyaz eşya alacaksanız kendi şehrinizdeki satıcıdan almaya çalışın ve hatta o satıcıya doğrudan ulaşıp n11'i aradan çıkarmayı teklif edin. böylece belki ekstra indirim bile alabilirsiniz ve problem yaşadığınızda bir muhatabınız olur.

11.11 fiyat güncellemeleri hakkında;
    n11 ekim sonu satıcılar için ardı ardına iki kez mesaj yayınlamış; ilki 31 ekimden sonra fiyatların değiştirilemeyeceği, ikincisi ise 11.11 kampanyasından ek reklam geliri alınacağı. mesajı geç görenler yandı, ayrıca zamlanan kalemlerde kasım listelerine göre fiyatlar güncellenemedi. n11 mağazaları genelde çok düşük oranlarla satış yaparlar. fiyatlara güncellenme yasağıyla birlikte ek komisyon oranı yüklenince satıcılar bazı ürünleri satıştan kaldırdı ve yeni fiyatlarla yeni girişler yapıldı. bu kadar basit. n11 gerçekten kampanya yapmak istiyorsa daha profesyonel ve şeffaf davranmalı.
  • saticilar fiyat artiramiyor diye masal okunan site. bakin bakalim nasil artiyormus.

https://urun.n11.com/…t-supurge-paspasli-p355256287

magaza bir de yalan soyluyor. bizden kaynakli degil diye ama ayni magaza diger platformlarda da ayni fiyata satiyor akıllı süpürgeyi.

bir ay once 3400 bandinda olan urun indirim ayagina 3900 lira bandina gelmis.

ayrica her ne hikmetse magazaya gonderilen cok sayidaki tepki icerikli sorular da gizlenmis.

ufak bir araştırma ile banggood'dan 2463 liraya satın almış durumdayım. nasıl olsa türkiye'de de garantisi yok. bu çakallara para kazandırmaya değmez. zira o paraya neredeyse iki süpürge alabilirsiniz!

(bkz: entry nick uyumu)