• kupon alabilse methiyeler dizecek lalelerin alamadığı için bokladığı site. bir tanenizin de bi ayarı olsun ulan.
  • eğer n11 satıcısıysanız yaşanılacak problemlerde asla bir muhatabınız yok. maillere dönüşler ya çok geç oluyor ya da hiç olmuyor. bir satıcı olarak n11'i gözümden düşüren iki olay yaşadım.

ilki; çanakkale/gökçeada için sipariş veren müşterinin satışını onaylaması, kargo firmasının çanakkale merkeze kadar götürüp ürünü bir türlü karşıya geçirememesi sonucu ürün uzun süre bekledi. horoz kargo ve n11 topu birbirine atıp durdu ve bir çözüm sunamadı. müşteriye siparişi iptal etmesini ben önerdim ve sonuç olarak ürün teslim edilemediği gibi kargo ücreti benden kesildi, müşterinin parası uzun süre n11'de rehin kaldı.

ikincisi; yine kargoda yaşanan bir kırılma olayında, kurulum için servis ve kargo birbirini suçladı ve müşteri 2 hafta boyunca kırık beyaz eşyası ile bekledi. n11'in olaya dahli yalnızca şu şekilde oldu; satıcı ile müşterinin telefonda konuşması yasaktır çözüm önerinizi bize söyleyin biz müşteriye iletelim. ben yine müşterinin numarasına bir şekilde ulaşıp konuştum ve ürünü tarafıma iade etmesini ve kabul edeceğimi söyledim. kırık makineyi isterken n11 bir türlü iade kodu yaratamadı ve 1-2 hafta da onu bekledik. sonra kod geldi ve öğrendik ki iade kargosunun tamamı da satıcıdan kesiliyormuş. peki benim karlılığımdan daha çok komisyon oranını kesen n11 asla olaylara dahil olmuyor.

özetle şunu söyleyebilirim. büyük hacimli ürünleri alırken iki kez düşünün. yaşanabilecek problemlerde n11 insiyatif almıyor. kendi sektörümüz için konuşayım; beyaz eşya alacaksanız kendi şehrinizdeki satıcıdan almaya çalışın ve hatta o satıcıya doğrudan ulaşıp n11'i aradan çıkarmayı teklif edin. böylece belki ekstra indirim bile alabilirsiniz ve problem yaşadığınızda bir muhatabınız olur.

11.11 fiyat güncellemeleri hakkında;
    n11 ekim sonu satıcılar için ardı ardına iki kez mesaj yayınlamış; ilki 31 ekimden sonra fiyatların değiştirilemeyeceği, ikincisi ise 11.11 kampanyasından ek reklam geliri alınacağı. mesajı geç görenler yandı, ayrıca zamlanan kalemlerde kasım listelerine göre fiyatlar güncellenemedi. n11 mağazaları genelde çok düşük oranlarla satış yaparlar. fiyatlara güncellenme yasağıyla birlikte ek komisyon oranı yüklenince satıcılar bazı ürünleri satıştan kaldırdı ve yeni fiyatlarla yeni girişler yapıldı. bu kadar basit. n11 gerçekten kampanya yapmak istiyorsa daha profesyonel ve şeffaf davranmalı.
  • ben 3 gündür kupon alabiliyorum sadece hızlı davranmak lazım. geçen yıl firmaların fiyat artırmalarına kızdığım için bu yıl ilk gün denememiştim. arkadaşımın neden denemiyorsun ya sen alırsın. kullanmıcaksan biz bişeyler alırız demesi üzerine 5 kasımda denedim 111 tl olan kupondu sanırım aldım ödeme onaylandı bankada işlem yansıdı ancak kuponum yüklenmedi. n11 müşteri hizmetlerine yazdım yoğunluk sebebiyle sorun olduğunu belirtip paramı iade ettiler. hile olduğunu düşünmedim değil tabi ama bir yandan da ben de yazılım sektöründeyim ve ödeme sistemleri kolay tabirle web servis dediğimiz asenkron işleyen yapılar ile haberleşiyor. aynı anda yüzlerce kişinin istek gönderdiği düşünülürse o yoğunlukta veri tabanı kotam doldu yanıtını iletene kadar bir yandan devam eden ödeme işlemi tamamlanabilir ve kupon kalmadığı halde satış gerçekleşebilir. neyse 6 kasımda daha hazır bir şekilde tekrar girdim ve 66tl lik kuponu aldım yüklendi. 7 kasımda ise 100 tl lik kuponu aldım o da yüklendi. 8 kasımda da 1111 tl lik kuponu aldım. şuan alt limitsiz 3 kuponum bulunuyor. inanmayan arkadaslar icin ss de atabilirim. nasıl aldığıma gelince ortalama 10sn içerisinde ödemeyi yapmış olmanız lazım çünkü kayıtlı mobil ödeme sistemleri ile n11 mobil uygulaması açık bekleyen bir sürü insan var. bir de hızlı internet vs. diyenler olmuş öyle bir şey yok hiç kimse artık eski gprs veya dialup hızıyla girmiyor 1mbit netiniz bile olsa yeterli. yaşadığınız gecikmeler ise tamamen karşı sunucunun yoğunluğundan dolayı geç cevap vermesi ile alakalı. son olarak şunu da belirteyim mobil uygulamadan giren biri tarayıcıdan giren birine göre daha avantajlı bunun nedenini açıklamak uzun süreceği için hiç girmiyorum zaten gereksiz uzadı yazı
  • an itibariyle siteye ulaşılamamaktadır. o kadar reklama harcayacağınız parayı biraz alt yapınızı geliştirmek için kullansaydınız keşke.
  • kuponları neden kod ile yüklemeniz gerektiğini anlamadığım site. neden hesabım belli iken kod giriyorum??!! kodu girince kuponu kaçırdınız diyor. ya bu kadar rezalet olmaz. n11 sende zıvanadan çıktın!

edit: saat tam kuponların aktif olduğunda tıkladığınızda bazı kuponları direk tükendi olarak gösteriyor. aktif olanlar da ki indirim oranı %11-12 den fazlaya denk gelenler bitti deyip size yükletmiyor. iş zıvanadan çıkmış. çoğu satıcı da tıkır tıkır fiyat yükseltiyor. bazılarının yaptığı zam %14 ü buldu. 11 inde buraya ekran görüntüsü koyacağım.
  • bir alışveriş sitesi
  • indirim günlerinde almak için sepete almak istediğim telefonu attım.
    ne olur ne olmaz diye, başka bir satıcıdan da ekledim sepete.
    biri kurnazlık yaparsa diğerinden alırım dedim.
    bugün bakayım dedim.
    sonuç:
    https://i.imgyukle.com/2019/11/09/e90bus.jpg
  • arkadaşa phanteks p400a rgb kasa almayı düşünüyoruz. qpbilisim bu kasayı kendi sitesinde 650 tl, n11'de ise 705 tl'ye satıyor. bu durumda indirim kuponunun bir anlamı kalmıyor.

https://www.qp.com.tr/…-tower-atx-bilgisayar-kasasi

https://urun.n11.com/…wer-atx-beyaz-bilg-p379148282
  • bugün tık hızında kuponlarda net hile var. her gün alabildiğim kuponları bugün alamadım. max 5 saniyede kod girip gönderiyorum. bugüne kadar alamadığım hiç olmadı ama bugün hiç bir koda yetişemedik sözde. paralı kuponlarda zaten sıçtın sıvadın bari tık hızındalarda doğru düzgün iş yapın.
  • 11 kasımda indirim yaptık ayağına son bir haftadır neredeyse takip ettiğim herşey yüzde 10 zamlandı, yarın insanlara zamlı fiyatlardan iteleyecekler, fakiriz ama salak değiliz.
hesabın var mı? giriş yap