şükela:  tümü | bugün
  • dikkatli olunası aldatmaca. n11 bol bol çek dağıtıyor ama hemen hemen tüm ürünlerin fiyatı son bir haftada yüzde 10 artmış durumda. fiyat karşılaştırması yapmadan ürün alan yanar. uyandırayım.
  • farklı bir olay ama blender için en uygun n11 gözüküyordu google aramasında. ödeme ekranında renk ve adet seçiminde renk seçince fiyat değişiyor ama ilk görünüm de fiyat hiçbir renk seçeneğinde yok. yuh deyip çıktım siteden.
  • dersine iyi çalışan sitenin 11.11 indirim kampanyası uydurmacasıdır.

bunu icat eden aliexpress'tir. zaten 11.11 de oradan arak. çin'de bekarlar günü olması lazım bugün (yamuluyorsam düzeltirsiniz).

psikolojik olarak bir etkisi olduğu belirlenmiş ki bu kadar zahmet yapıyorlar. ama unuttukları tek parametre biziz sanırım. diğer ülkelerde böyle bir uyanış sezinlemedim daha.
  • alakası yoktur, n11 de fiyatları binlerce n11 üyesi, n11' den bağımsız mağazalar belirler.

bu mağazalar caddelerde gördüğünüz beyaz eşyacı hasan amca, bujiterici aysel abla' dır yani.

dolayısıyla fiyatlara müdahale gibi bir durum olamaz, n11 aldığı komisyona bakar sadece.
  • yukarıda da belirtildiği üzere n11 kendi ürün satışı yapmıyor, herkes biliyor.
    ama gel gör ki, sen bir sürü kupon dağıtıyorsun, 11.11'de inanılmaz indirimler diyorsun, sonra hooop satıcılar 3-5 gün kala ürünlere zam yapıyor.

e ne anladım ben bu işten? o zaman kampanyaya başlamadan "gençler, ben kampanyaya girişiyorum, fiyatlarınızı güncelleyin, son gün fiyatları yükseltip de bizim de imajımızla oynamayın" diyeceksin.

900 lira üzeri alışverişe 90 tl indirim kuponum vardı. bir aydır takip ettiğim kindle, 2 gün önce 902 liradan 949 liraya yükseldi. o zaman ben 1 aydır 40 lira için mi bekledim diye soruyorum kendime. gerçi amazon.com yeni kindle çıkardı, oradan alıp bir arkadaşıma yönlendireceğim zaten ama yenisi çıkmasa buradan almayı düşünüyordum. fiyat artışını da görebilirsiniz, buyrun: kindle

sonuç olarak 11.11'de n11.com'a girmeyi bile düşünmüyorum. kendileri çalsın, kendileri oynasın.
  • çok haklı tespit. ben de her 11.11 dönemi bilgisayar parçaları fiyatlarını takip ederim. 11.11'e doğru n11'de tüm firmalar fiyatlarını kademeli olarak ya da aniden arttırır.

sadece n11'in çok çok az sayıda sattığı alt limitsiz ya da ciddi avantajlı kuponlar olur bir kaç yüz liralık. onları alan kazanır. firma reklamını yaptığıyla ve algı yönetimiyle kazanır. millet kupon toplamak için vakit ve hatta para harcamıştır. boşa gitmesini istemez.
  • doğru tespittir. tamamen dolandırıcılık usulüne dayanır. kusura bakmayın ama gaza ben de dolandırıldım. 1 lira 5 lira derken dünyanın kuponunu almışım ve hepsi alt limitli. alt limitsiz kuponları almak mümkün değil çünkü vermiyorlar. ancak alt limitli olanlar ne hikmetse 800 tane olmasına rağmen dakikalarca satılıyor.
  • kampanya dönemlerinde n11'de ki satıcılar ürünlerin fiyatlarını arttıramıyor ya da indirim girenler fiyatı yükseltmek için indirim oranını azaltamıyor. başka şekillerde fiyatları arttırabilirler ama mevcut yorumları kaybolacağından ekstrem bir durum olmadıkça tercih edilmez.

not: arkadaşlar n11'de dükkanım yok sadece ıt sektöründeyim ve pek çok etail ile çalıştığımızdan bilgi sahibiyim.
  • katıldığım tespittir. bir yıl önce ekim ayında bu siteden samsung s8 aldım. içimde hep tereddüt vardı acaba 11.11 i beklesem mi diye. beklemedim 3000 liradan verdim siparişi. elimde de 200 liralık kupon vardı, yani fiyatı aynı tutsalar 2800 liraya alacaktım. ama ne oldu, 11 11 den bir gün önce fiyat tüm satıcılarda 3300 lira civarına fırladı, ürünü kuponla alsam 3100 e gelecekti.
    ve 12.11 de fiyatlar tekrar 3000 bandına indi. cihazı bir ay erken almakla hem 1 ay daha eski telefonumu kullanmak zorunda kalmadım, hem de 100 lira civarı kazançlı oldum.
    evet 11.11 den net kazançlı çıkan kişiler olsa da, çoğu satıcı fiyatları bu zaman diliminde zıplatıyor.