*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 14 mart tarihinde n11 üzerinden aldığım bilgisayar bozuk ulaştı. iade talep ettim, süreç biraz yavaş işliyor diye düşünürken bir baktım n11'in aracı olarak beni müşterisi yaptığı atılım bilgisayar mağazası iade talebiyle geri gönderdiğim bilgisayar ve ödediğim 3500 lira ile kayıplara karışmıştı. n11 müşteri hizmetlerine saatler süren derdimi anlatma çabalarım ve şikayetvar.com'a yazdıklarım sonucu aldığım yanıt, firma artık n11 ile iş yapmadığından ve resmi olarak satış gerçekleştiğinden ötürü haklarımı hukuki yollarla bireysel olarak aramam gerektiği idi.
  e tabi bu noktada o sempatikli "paranız güvence altında" mottolarına lanet edip bir avukata gitmem gerekti. suç duyurusunda bulunuldu icra takibi çıkarıldı ancak adamların benden önce 20 icra takip dosyaları var, hakkımı alabilir miyim bilemiyorum, hala yeni bir bilgisayarım yok.
  sitedeki mağaza puanlama sisteminin de birşey ifade ettiğini düşünmüyorum zira bu mağazanın da puanı soru işareti yaşatmayacak skalada idi. çöpe giden param , avukat masrafları ve vaktimin yanında bir de alt üst olan sinirlerimle kaldım.
  sonuç olarak n11 aracılığı ile dolandırıldım. teşekkürler.

  edit1: bilgisayar bozuk ulaştıysa neden onay verdin diyen arkadaşlar olmuş. onay vermedim iade talep ettim. ancak firma talebimi bilgisayarı teknik servise gönderip hasarlı raporu almam gerektiği bahanesiyle reddetti. tabi geri gelmeyecek bir bilgisayarı beklerken otomatik onay süresi dolmuştu.

  edit2: n11 başlığı görmüş olsa gerek ki beni aradı, durumla ilgili bir çözüme ulaştınız mı diye sordu. yasal süreçte n11'in üzerine düşen bir karar çıkmadığı için yardımcı olamıyorlarmış. burdan çıkardığım sonuç atılım bilgisayar'a değil n11.com'a dava açsam işler daha farklı olurdu. ibretlik.

  edit3: yasal yollardan 6 aydır çözemediğim durum sosyal medyanın gücüyle 2 saat içerisinde çözüldü, inanılır gibi değil n11 iademi onayladı. uplayan arkadaşlara çok teşekkürler.
  geçtiğimiz 6 ay içerisinde fırlayan dolar sebebiyle aynı skalada bir bilgisayarı aynı ücrete muhtemelen alamayacağım. bir de avukat masrafları ve hırpalanan sinirlerim var, bu yüzden 50 liralık hediye çeki yüklemişler sağolsunlar.

  edit4: müşteri memnuniyeti sonunda sağlandı. zamanında almak istediğim bilgisayarın bir tık üst modelini yollamayı teklif ettiler. sözlük sağolsun.
 • n11.com bu durumla alakali gerekli takibi her islem icin yapsa o devasa reklam butcelerine gerek kalmaz. turkiye'de online alisveris cok daha populerlesir, musteriler n11'i daha cok tercih ettikce n11 saticilardan daha cok komisyon alip karini artirabilir.

  ama maalesef kolay olan biz paramizi aldik gerisi bizi ilgilendirmez moduna giriyorlar

  bu arada rezalet puanim 8/10
 • n11 sen çocuk mu kandırıyorsun? bu başlıkta 10 sayfa entry olsa parayı misliyle iade edersin.
  rezalet puanı: 9/10
  edit: tamamen tahmin ettiğimiz gibi. biraz tutulunca başlık hemen el atıp sorunu çözmüşler. yine de ne yapıyoruz n11den ürün almıyoruz.
 • rezalet gibi rezalet adamın parası piç olup gitmiş üstüne n11 bu işe çanak tutmuş sonra bizim anlaşmamız yok demek resmen paranızı çaldırmanıza yardımcı olduk un kurumsal versiyonu acil uplanması gereken başlık
 • geçmiş olsun.
  rezaletin daniskasıdır şu yaşanan olay yazık !
 • benim bildiğim n11 bu konuyu havada bırakmaz sorunu hemen çözer..

  yani eskiden öyleydi çözerlerdi ama artık bilemiyorum.. çözmezlerse n11 sitesinden de pahalı birşey almamak gerekiyor demektir..

  takipteyiz..
 • n11 yıllardır çöp olarak gördüğüm, güven vermeyen site statüsündeydi. artık kesin emin oldum.
  rezalet puanım 10/10
 • online pazar sitelerinin satıcı ve müşteriyi kendi komisyonlarını alana kadar koruyup o işlem tamamlandıktan sonra ortada bırakmalarına bir çözüm getirilmeli acilen.

  bana ne kardeşim elin kurnazlık taslayan sahtekar esnafından, ben senin sitene güvenip geliyorum yoksa öyle bir satıcının varlığından haberim dahi olmaz.

  tanım: online pazar sitesi rezaleti.
 • artık türkiye'de internet yolu ile alışverişin sadece belirli bedeller ( eğer kayıp olursa insanı üzmeyecek kadar) dahilinde yapılması gerektiğini gösteren şikayettir.

  rezalet gibi rezalettir. puanım 10/10.

  n11 bir an önce bu sorunu çözmelidir.
 • gördüğüm en sağlam rezalet haberlerinden birisi. bu mağazadan yeğene ben de laptop sipariş etmiştim zamanında. önerilenler bölümünde sürekli bu mağaza çıkıyordu. n11’in bu işin arkasında durmaması facia olmuş.