şükela:  tümü | bugün
 • bir gaflet anıyla n11.com'a güvenip bu siteden 160 tl'lik parfüm söyledim. sipariş geldiğinde biraz aceleden biraz da saflığımdan parfümü içini kontrol etmeden teslim aldım. çalıştığım yerde yurtiçi kargo'nun şubesi olduğundan parfümü alıp sadece bir kat yukarıya çıktım ve parfümü orada kontrol ettim. evet, gelen parfüm kapağı kapanmayan bir tester'dı. küçük bir araştırma yaptıktan sonra n11.com'la iletişim geçtim ve aracı oldukları mağaza(parfumdemoda) ile iletişime geçmemi söylediler. sanki ben mağazayı biliyorum, mağazanın adına geldim aldım da o parfümü... neyse, sonuçta iki saat sonrasında kutuyu aynen mağazaya geri kargoladım ve siteden iade talebi yaptım. aradan iki gün geçtikten sonra kargom ulaştığında, mağazadan dönülen cevapla şoke oldum. mağaza beni gönderdiği orijinal kutuyu açıp içine tester şişesi koymakla suçladı. soru cevap arayüzü ile olayı mahkemeye kadar götüreceğimi söyleyince de bana sahtekar diye hakaret ettiler ve söylediklerine göre adımı da diğer e-ticaret sitelerine bildirmişler. yani katmerli bir iftira vakası ile karşı karşıya kaldım.
  ardından çok daha vahim bir şey oldu. sağ olsun çok güvenilir olan n11.com benim tc kimlik numaram ve telefonum dahil tüm bilgilerimi bu mağaza ile paylaşmış. adam beni aradı ve benim gözümü korkutmak için elinden geleni yaptı. etmediği hakaret, küfür ve tehdit kalmadı. yok beni işten attıracakmış, yok 10 kişi ile işimi basacakmış vesaire vesaire. işin acı yanı tüm bu olanları n11.com'a bildirdim ve 3-4 gündür sürekli arayıp tehdit altında olduğumu ve savcılığa gideceğimi aktarmama rağmen hiçbir aksiyon alınmadı ve mağazaya karşı yalnız bırakıldım. adam bugün bile hala telefonuma tacizde bulunuyordu.
  benim artık bu n11.com'a da ilgili mağazaya da sabrım kalmadı. yarın savcılığa gidip suç duyurusunda bulunuyorum. artık paramın gasp edilmesine mi, yediğim hakaretlere mi, atılan iftiralara mı yoksa savrulan tehditlere mi yanayım bilemiyorum. sorsan n11.com çok kurumsal firmadır, şöyledir böyledir ama aslında dolandırıcı esnafın sizi kazıklama fırsatı veren ve buna hiçbir müdahalede bulunmayan bir platformdur ne yazık ki. aman uzak durun, ben ettim siz etmeyin.

  ilgili çok ahlaklı(!) mağaza için ayrıca (bkz: #44220876)

  edit: arkadaşlar hepinize ilgi ve alakanız için teşekkür ediyorum. böyle durumlarda yalnız olmadığını görmek çok güzel bir duygu. gelelim yazdıklarımdan sonra yaşadıklarıma. ekşideki başlığın etkisiyle sabah 09:30 civarı n11.com'dan julide hanım beni aradı ve konu ile ilgili üzüntüsünü dile getirdi. hatalarını düzeltmek istediklerini bildirdi ve tekrar iade talep etmemi istedi. saat 11'e doğru da ürünün iadesi onaylanmış. bunu da bildirmek boynumun borcudur.

  edit 2: gördüm ki bazı arkadaşlar ilk edit için beni eleştirmişler. bir yanlış anlaşılma olmasın; bu edit, olay kapandı editi değil, sadece bilgilendirme editidir. sonuçta bana iade yapan bir şirketi iade yapmadı diye duyurmak doğru olmaz. herkes o iadenin nasıl ve ne zaman yapıldığını zaten anlayabilecek kapasitedir burada. yani ben kimseye önce kötü deyip sonra iyi demiyorum. tek derdim doğru bilgilendirme yapmak. yoksa bana yapılan tehditler ve şahsıma yönelik iftiralar, yapılacak olan iade ile kapanacak gibi şeyler değil.

  edit 3: (bkz: #44277720)
 • zaten şüpheyle yaklaştığım n11.com'u ileride asla kullanmamamı sağlayacak rezalettir.

  edit: bu arada asla bu tip durumlarda kimse çekinmesin. o tehdit edenler bir cumhuriyet savcısı karşısına çıktıkları anda mum olurlar mum.

  (bkz: sikerler olum hepinizi sikerler)
 • elektronik ortamda düzenlenen mesafeli satış sözleşmesini okumadan onaylayan ve sözleşmenin taraflarından bihaber insanların karalama kampanyası.
 • mağdur arkadaşın evinde zirve düzenleyip, o gün için satıcı firma ve adamlarını kışkırtarak eve davet etmeyi önerdiğim rezalet.. alem klavye delikanlısı meydan muharebesi nasıl oluyormuş görsün.. yaşasın tester savaşları!
 • hikayenin dogru mu , uydurma mi oldugunu bilmesem de inandirici gelmis rezalettir , şaşirtmamiştir.

  (bkz: kullanani siksinler)

  firma olarak gozumdeki itibariniz yerlerde.bizimle deyilsin..

  kaziklanan arkadaslar da birer bardak su icsinler. ya da bir kutu icine sicip genel mudurluklerine kargolasinlar fake isimle , bir not esliginde.. zira yaptiklari seyin bundan farki yok..
 • n11.com'un su an paraf kampanyasi var. %11 paraf para veriyor. bu nedenle bana oldukca karli olacak olsa da burada ve diger entrylerdeki yazilari okuyunca buradan alis veris yapmaktan vaz gectim. sorun yasayan arkadasin neler yasadigini cok iyi anliyorum. yasal mucadelesinden vaz gecmesin yoksa bunlarin yaptigi yanina kar kalir. ben daha once yasadim buna benzer birsey ve hakem heyeti ile sonuna kadar gittim ve kazandim. lutfen zaman ayirip mahkeme, hakem heyeti ne olursa olsun hakkinizi arayin.
 • olayı okumadım ama buraya yazmanın ne kadar yarar sağlayacağını düşündüğüm rezalet. beğenmediysen cayma hakkını kullan.

  tuketici.gov.tr adresinden tüketici kanunları okunabilir, bu kanunlar dışındaki elektronik sözleşmelerin hukuki olarak hiçbir değeri yoktur. bilinçli tüketici olmak hiç zor değil, biraz okumak, araştırmak gerekiyor, tüm bunlar için avukat olmak da şart değil, gönderirsin ihbarnameni posta yoluyla hakların saklı kalır, devamında tüketici hakem heyetine başvurursun, süreç 90% senin lehine biter. posta ücreti dışında tek kuruş masraf da yapmazsın.
 • okumadım sadece bkz'lere baktım. hak verdim. (bkz: tıklayanı siksinler)
 • kendilerinden bir adet parfüm aldım ve hiçbir sorun yaşamadım. ancaaak! n11.com daki her firma gerçekten güvenilir değil. 5 yıldız, güvenilir mağaza diye rozeti de bu yüzden veriyorlar bazılarına zaten.
  biraz cambaz olmak gerekiyor işi ucuza kapamak için böyle sitelerde.
  gözünüz kapalı alış veriş edin demiyorum ama dikkatli olduğunuzda işinize yarar şeyler bulabileceğiniz bir site.
  ama içiniz rahat etmeyecekse hiç yaklaşmayın.

  edit: lan içime kurt düştü. rezalet denilen ürünün aynısını aldım ben de n11.com'da başka bir mağazadan.
  kapağı tam kapanmıyor gibi geldi. başka nereden anlarız testerı?