• bir gaflet anıyla n11.com'a güvenip bu siteden 160 tl'lik parfüm söyledim. sipariş geldiğinde biraz aceleden biraz da saflığımdan parfümü içini kontrol etmeden teslim aldım. çalıştığım yerde yurtiçi kargo'nun şubesi olduğundan parfümü alıp sadece bir kat yukarıya çıktım ve parfümü orada kontrol ettim. evet, gelen parfüm kapağı kapanmayan bir tester'dı. küçük bir araştırma yaptıktan sonra n11.com'la iletişim geçtim ve aracı oldukları mağaza(parfumdemoda) ile iletişime geçmemi söylediler. sanki ben mağazayı biliyorum, mağazanın adına geldim aldım da o parfümü... neyse, sonuçta iki saat sonrasında kutuyu aynen mağazaya geri kargoladım ve siteden iade talebi yaptım. aradan iki gün geçtikten sonra kargom ulaştığında, mağazadan dönülen cevapla şoke oldum. mağaza beni gönderdiği orijinal kutuyu açıp içine tester şişesi koymakla suçladı. soru cevap arayüzü ile olayı mahkemeye kadar götüreceğimi söyleyince de bana sahtekar diye hakaret ettiler ve söylediklerine göre adımı da diğer e-ticaret sitelerine bildirmişler. yani katmerli bir iftira vakası ile karşı karşıya kaldım.
    ardından çok daha vahim bir şey oldu. sağ olsun çok güvenilir olan n11.com benim tc kimlik numaram ve telefonum dahil tüm bilgilerimi bu mağaza ile paylaşmış. adam beni aradı ve benim gözümü korkutmak için elinden geleni yaptı. etmediği hakaret, küfür ve tehdit kalmadı. yok beni işten attıracakmış, yok 10 kişi ile işimi basacakmış vesaire vesaire. işin acı yanı tüm bu olanları n11.com'a bildirdim ve 3-4 gündür sürekli arayıp tehdit altında olduğumu ve savcılığa gideceğimi aktarmama rağmen hiçbir aksiyon alınmadı ve mağazaya karşı yalnız bırakıldım. adam bugün bile hala telefonuma tacizde bulunuyordu.
    benim artık bu n11.com'a da ilgili mağazaya da sabrım kalmadı. yarın savcılığa gidip suç duyurusunda bulunuyorum. artık paramın gasp edilmesine mi, yediğim hakaretlere mi, atılan iftiralara mı yoksa savrulan tehditlere mi yanayım bilemiyorum. sorsan n11.com çok kurumsal firmadır, şöyledir böyledir ama aslında dolandırıcı esnafın sizi kazıklama fırsatı veren ve buna hiçbir müdahalede bulunmayan bir platformdur ne yazık ki. aman uzak durun, ben ettim siz etmeyin.

ilgili çok ahlaklı(!) mağaza için ayrıca (bkz: #44220876)

edit: arkadaşlar hepinize ilgi ve alakanız için teşekkür ediyorum. böyle durumlarda yalnız olmadığını görmek çok güzel bir duygu. gelelim yazdıklarımdan sonra yaşadıklarıma. ekşideki başlığın etkisiyle sabah 09:30 civarı n11.com'dan julide hanım beni aradı ve konu ile ilgili üzüntüsünü dile getirdi. hatalarını düzeltmek istediklerini bildirdi ve tekrar iade talep etmemi istedi. saat 11'e doğru da ürünün iadesi onaylanmış. bunu da bildirmek boynumun borcudur.

edit 2: gördüm ki bazı arkadaşlar ilk edit için beni eleştirmişler. bir yanlış anlaşılma olmasın; bu edit, olay kapandı editi değil, sadece bilgilendirme editidir. sonuçta bana iade yapan bir şirketi iade yapmadı diye duyurmak doğru olmaz. herkes o iadenin nasıl ve ne zaman yapıldığını zaten anlayabilecek kapasitedir burada. yani ben kimseye önce kötü deyip sonra iyi demiyorum. tek derdim doğru bilgilendirme yapmak. yoksa bana yapılan tehditler ve şahsıma yönelik iftiralar, yapılacak olan iade ile kapanacak gibi şeyler değil.

edit 3: (bkz: #44277720)
  • zaten şüpheyle yaklaştığım n11.com'u ileride asla kullanmamamı sağlayacak rezalettir.

edit: bu arada asla bu tip durumlarda kimse çekinmesin. o tehdit edenler bir cumhuriyet savcısı karşısına çıktıkları anda mum olurlar mum.

(bkz: sikerler olum hepinizi sikerler)
  • 10 lira da olsa 100 lira da olsa sonuçta giderilemeyen bir müşteri mağduriyeti olduğu için dikkate alınmalı. internetten çok sık alışveriş yapıyorum ve henüz buradan hiç alışveriş yapmadım. örnekleri gördükten sonra yapmayı da düşünmüyorum.
  • hikayenin dogru mu , uydurma mi oldugunu bilmesem de inandirici gelmis rezalettir , şaşirtmamiştir.

(bkz: kullanani siksinler)

firma olarak gozumdeki itibariniz yerlerde.bizimle deyilsin..

kaziklanan arkadaslar da birer bardak su icsinler. ya da bir kutu icine sicip genel mudurluklerine kargolasinlar fake isimle , bir not esliginde.. zira yaptiklari seyin bundan farki yok..
  • n11.com'un su an paraf kampanyasi var. %11 paraf para veriyor. bu nedenle bana oldukca karli olacak olsa da burada ve diger entrylerdeki yazilari okuyunca buradan alis veris yapmaktan vaz gectim. sorun yasayan arkadasin neler yasadigini cok iyi anliyorum. yasal mucadelesinden vaz gecmesin yoksa bunlarin yaptigi yanina kar kalir. ben daha once yasadim buna benzer birsey ve hakem heyeti ile sonuna kadar gittim ve kazandim. lutfen zaman ayirip mahkeme, hakem heyeti ne olursa olsun hakkinizi arayin.
  • müşterinin hatası diyip kestirip atılamayacak rezalettir. normalde hiçbir şey eklemeyecektim ama bazı yorumlar olmuş ki kendimi yazmak zorunda hissettim. ben daha burada ikinci entry'mi girmemişken sayfaya 3-4 tane beni kötüleyen entry girenler var, ne demek istediğimi anlamışsınızdır sanırım. kanmayın dostlar. tabi ki de samimi bir şekilde beni eleştiren de bir sürü yorum var, çok normaldir. sonuçta ben de hatasız olduğumu söylemiyorum. ama kargoyu teslim almışım diye bilinçli bir şekilde beni suçlu çıkarmaya çalışanlar var. samimi olanları tenzih ederim tabi. şu bilinmelidir ki kargonun teslim alınmış olması müşterinin ürünü iade etmesine engel teşkil etmez. ki zaten n11'in iade arayüzünde sonradan kargolama seçeneği de mevcuttur. dün sabah tüketici hakem heyetine başvurmuştum, orada da üstüne basa basa kargonun teslim alınmasının iadeye engel olmadığı söylendi. yani satıcı gönderdiği ürünle iadeye gönderilen ürünün farklı olduğunu ispatlamak zorunda. bu alıcının yükümlülüğünde değil. ki zaten birçok arkadaş da yurtdışındaki sitelerdeki işleyişten örnekler vermiş. bu nedense bize gelince "ama ama kargoyu almış ki" oluyor.

bir diğer muhalefet konusu da çamur at izi kalsın olmuş. yok yalan sölüyormuşum falan da filan da. bunu ispatlaması çok kolay tabi de burada çarşaf çarşaf ortaya dökülecek deliller değiller. ki zaten ben buradan uydurma bir hikaye anlatsam akıl mantık var ki adamın ensesinde boza pişirirler. mümkün mü hiç öyle bir şey? madem ki illa da sadece yazmakla olmaz deniliyor, aynen yazımda belirttiğim irsaliyeli kapağı bozuk tester parfümün iki fotoğrafına buradan bakabilirsiniz. ayrıca siparişimin iki kere reddedildiği iade sayfasının da ss'ini ekliyorum.
    http://i59.tinypic.com/2a8mce0.jpg
    http://i61.tinypic.com/2mmsqv6.jpg
    http://i59.tinypic.com/23jlh05.jpg

bir diğer konu da bu başlığı benim para iadesi alabilmem için ağlamam olarak nitelendirilmesi. hayır olay o değildi. bütün o yazdığım hakaret, iftira ve tehdit olaylarını okuduktan sonra olayı bir ürünün iade edilmesi ya da edilmemesi olayına indirgemek doğru değil. ki zaten sadece parfüm iadesi yapılmasa ve diğer olayları yaşamasam en fazla sikayetvar.com'a yazardım, buraya yazmazdım. olay o kadar basit bir olay değil maalesef.

diğer bir eleştiri de iadeyi alınca geri çekildiğim konusunda olmuş. yok tabi öyle bir şey. ama ben en başından beri sayfalarca, defalarca entry girmedim ki geri çekileyim. derdim sesimi duyurmaktı ve duyurdum. iade alıp da iade aldığımı yazmasaydım çok mu samimi olacaktım insanların gözünde? o zaman yaptığım ikiyüzlülük olurdu asıl. bir de takdir edersiniz ki bu son bir haftadır yaşadıklarımı bir ben biliyorum. psikolojim bozuldu resmen. iftiraya uğramak çok ağır bir şey. hele ki üstüne tehdit ediliyorsanız ne düşüneceğinizi, ne yazacağınızı bilemiyorsunuz. bekara karı boşamak kolay derler ya, aynı o durum işte.

son olarak da şunu çok iddialı bir şekilde söylüyorum ki burada yazdıklarımın hepsinin ama hepsinin ispatı var ya da ispatlanabilir şeyler. o yüzden benim içim rahat. ki şunu da özellikle belirteyim ki bugün mağazanın sahibi beni arayıp özürlerini iletti. herhalde adamı durup dururken karalayıp üstüne de özür almıyorumdur değil mi? ha, bu arada bu da sadece bir bildirim. sonra özür diledi diye yazdım diye beni yine şahsiyetsizlikle suçlamayın da... yoksa şahıs hakkında savcılık dilekçem hazır duruyor şu anda.

son söz: konu hakkında daha fazla şöyle oldu böyle oldu yazmak ya da derdimi anlatmaya çalışmak istemiyorum. bu ikinci entry'yi girmemdeki neden de aslında ilkini yazmamla aynı. yani yalan söylüyor ithamından. gerçi çoğu kişi takdir etmiş neyin ne olduğunu ama ben yine de belirteyim dedim.
  • n11.com'dan aldığım ürünle ilgili satıcının teslimatı yapmamasını şikayet ettiğim mesajı satıcıya iletmekten başka birşey yapmadılar. n11 için 'komisyon gelsin, gerisi yerin dibine batsın' ilkesi geçerlidir. bir kere denedim yetti.
  • hicbir sekilde savunulamayacak rezalettir.

kurye önünde ambalaj açıp kontrol etmek ne demek yahu? belki kız kombinezon aldı. kuryeye "iceri gec, bir cay koyayım iç, ben de üstüme uyacak mi diye deneyeyim" mi diyecek?

kanunda boyle bir zorunluluk yok. ispati yapması gereken satıcıdır.
  • kazığı atan başkasıdır, n11 aracıdır filan teranelerine hiç girmeyelim şimdi. iyi bir şey olduğunda kefilim diyorsa, kötünün de kefili olacaktır n11.com.
    tablet için bakınıyordum ama neme lazım hıyar gönderirler diye vazgeçiyorum.
hesabın var mı? giriş yap