şükela:  tümü | bugün
  • 1-n11.com'a güvenerek satın almış olduğum lpg bujileri sahte çıktı. aracımın standart bujilerine göre yaklaşık 5 kat fiyat farkı ödedim ve 10bin km kadar kullanıldıktan sonra performans düşüklüğü nedeniyle servise gittiğimde bujilerin orta elektrotlarında deformasyon ve şasi elektrotlarında da eğrilme olduğunu fark ettim ve durumu n11.com a bildirdim.

ilk etapta bana biz sadece aracıyız diye lakayıt bir cevap verildi.ben ama sana güvenerek alıyorum bu ürünleri??? ilerleyen süreçte satış yapan mağazaya ürünlerin orijinalliği soruldu ve cevap alınamadı. bakın burada n11.com satılan ürünlerin orijinalliğini en baştan sorgulamadığı gerçeğine ulaşıyorum. yani satış izni verilirken ne sattığının bir önemi yok. herkes her şeyi satabilir. ben bu ürünle ilgili talepte bulunmasam sormayacaklar...

ürünü satın almış olduğum mağaza ngk nın resmi sitesinde yetkili bayiler arasında değil onun da bilgisini vereyim. mağaza künyesindeki ünvandan sorguladım. ayrıca satılan ürün için ngk 100 bin km ye kadar ömür vaad ediyor ama 10bin km de ürünler mahvoldu. 0,6mm olan elektrot aralığı arabanın yetkili servisinden aldığım 1,1mm elektrot aralıklı orijinal denso bujilerden daha fazla açık :) sözde iridyum.

3 hafta sonra para iadesi kabul edildi. ama ben bastırmasam ürünün sahte olduğunun farkında bile değiller.bu konuda bilinçli olmazsanız size site üzerinden her şeyi kaktırabilirler.

2- 12 kasımda para iadesi kabul edildi.siteye iade edildi notu düşüldü ama param hesaba yatırılmadı. para ortada yok. son bir kaç gündür defalarca aramama rağmen de herhangi bir çözüm üretemediler. ben hesabımı kontrol etmesem olayın farkında olamayacağım.banka ile ilgili sıkıntı yaşanmışmış ama bunla ilgili bana dönüp de 10 gündür bilgi verilmiyor.kısacası ben aramasam yine aramayacaklar.yoğunluktan unutsam para uçacak gidecek...

3-4 gündür defalarca arıyorum iban vereyim diyorum parayı hesaba yatırmaları için. çözüm merkezi ilgileniyor deniliyor. sürekli geçiştiriliyorum. hatta bir yetkili telefonu yüzüme kapattı. ben çözüm istiyorum.bir de böyle hor görülüyorum.

ne ürün alacaksanız gidin yetkili bayisinden alın.böyle risklere girmeyin.macera aramayın.paramla rezil oluyorum. üründeki sıkıntıyı fark etmesem belki de aracımın motorunda binlerce lira masraf çıkaracaktı, buna değinmiyorum.
  • up
  • önemli bir konu rezalet olarak tanımlanabilir.
  • rezalet gibi rezalettir.
  • epttavm'den daha rezil değildir.
  • 11.11'de aldığım xiaomi mi airdots bluetooth kulaklık sahte çıktı. daha önce araştırdığım için hemen anladım. iade talebi açtım, sonra da kargoya verdim.

kargo daha yola çıkmadan 2 saat içinde param iade edildi. çünkü satıcının ürününün sahte olduğu ortaya çıkmış ve ürün yayından kalkmıştı.

internetten aldığınız her ürünü 15 gün içersinde koşulsuz iade etme hakkına sahipsiniz. iade konusunda sıkıntılar çıkabilir, ama ürünün sahte çıkması konusunda n11'in yapabileceği pek bir şey yok. bütün satıcıların ürünlerini kontrol edemezler sonuçta.
  • türkiye'de satılan ürünlerin %80 sahte olduğundan pek rezalet olmayan durumdur.
  • (bkz: beni dolandırmak istemeyen kimseyi dolandırmadım)
    (bkz: sülün osman)

aldığınız para ile o ürüün nasıl satıldığını düşünmüyorsunuz sonra burada gelip rezalet diye başlık açıyorsunuz alüminyum. n11'in eleştirilecek çok şeyi var ama satıcının yaptığı düzenbazlıklar bundan biri değil. onu yapanı şikayet edince sistemden çıkarıyorlar zaten. her alışverişte onayladığınız o sözleşmeyi okuyun da ondan sonra başlık açın.
  • evet ülkemizde satılan ürünlerin sahteleşmesi rezaletini içine sindiren yazarlara pek rezalet gibi gelmeyebilir, ama her ne kadar aracı da olsan sen n11'sin, böyle bir mağduriyet yaratan firmayı itin götüne sokman lazım. tükecitiyi geçiştirmek her zaman daha kolay oluyor.
  • 1. lpg bujisi diye bir buji tipi yoktur.
    2. buji servisten* ya da parçacıdan alınır.
    3. rezalet değil müstehaktır. puanım 0/10