şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • rezalet gibi rezalettir, oku ve gör!

  -piyasada stok bulunamayan acil renkli toner ihtiyacı için arama yapılır, ortalama 300 tl olan toneri "orjinal ürün+faturalı ürün" olarak tanıtan bir magaza 190 tl olarak satmaktadır, siteden "ürünler orjinal mi? piyasadan çok daha ucuz, seri numaralarından kontrol edebiliriz" mesajımıza "05******* whatsapp hattımız ekleyin resmini gönderelim kontrol edin" cevabını dönerler, tonerlerde yüksek fiyat farkları çıkabildiğini bildiğimiz ve firmanın yanıtı ve aciliyete binaen sipariş verilir.

  -ürünler gelir ama fatura gelmez, herhalde e-arsiv fatura gönderecekler ya da sonra gelecek diye düşünülür, bu arada bitiş sinyali veren tonerler bir süre daha yazdırır ve biter, yeni gelen tonerler takılır, o da ne? "orjinal toner takın" mesajı ve %20 doluluk oranı.

  -ilgili firmaya durum bildirilir, yanıt şöyledir , “bilgimiz yok bizim, aldığımız yere soralım vs vs, iade edin ürünleri madem” cevabı dönerler fakat “fatura göndermediniz ki iade edelim, önce faturasını gönderin “ talebine “faturanız burada kalmış, kargoda unutulmuş, ama siz nasıl olsa iade edeceğiniz için göndermeye gerek yok” derler ? “peki ama şirket olduğumuz için fatura olmadan size iade ürün gönderemeyiz, hatta kartımızdan çekim yapıldığı için mecburen fatura kesmek ve göndermek zorundasınız” dediğimizde, “size fatura göndermek için kargo parası ödeyemem” cevabı verirler.

  -ilanda faturalı + orijinal yazılan ürünler faturasız ve sahte çıkmıştır.

  -n11 site canlı destek ve telefon ile ietişim kurulan 6 farklı kişi “ürünleri iade edin , ödeme iade süreci başlasın” çözümünden başka bir şey anlayamaz, “fatura olmadan kargonun nasıl gönderileceği” konusuna çözüm bulmayı bırakın anlamaları bile sağlanamaz.
  siteden faturalı + orijinal ürün diye ilan vererek ürün satan firmanın iyi niyetini sorgulamalarını beklemek zaten hayaldir
  -hala sitenizde aynı şekilde ilan veriyor , ne yapacaksınız dediğimizde konu “çözüm merkezine aktarılıyor”
  -bankaya dilekçe verilerek ödemenin iptali istenir, banka durumu dolandırıcılık birimine aktarır,
  -dilekçe akabinde whatappdan yazan kişi ve firmanın muhasebecisi olduğunu iddia eden kişi arayarak “fatura bilgisi verin faturanızı keselim, hesap bilgisi verin paranızı iade edelim “ diye iletişime geçerler, “biz ürünü n11 üzerinden aldık, ödeme oraya yaptık, bu konuyu n11 ve bankaya aktardık, bizi bu konuda aramayın “ diyerek irtibat kesilir, yani fatura kargoda kalmamış, fatura daha kesilmemiş ?

  sonuç : sahtesi üretilebilecek ve bir bakışta anlayamayacağınız ürünler için bu platformlardan uzak durmak gerektiğini, n11 gibi doğuş + koreli ortak girişimi olan platform bile olsalar güvenilemeyeceğini (her gün biri sizi arayacak, çözüm merkezi ilgilenecek dediler ama bir allah’ın kulu ne aradı ne ilgilendi) anlamış bulunduk.
 • rezalet puanımın 10/10 olan rezalettir. mağduriyet ve sahtekarlık var.
 • insanlar daha önce de yazdı, ucuz bulunan parfümleri bile çoğu zaman sahte çıkıyor. şişelerin üstüne kitap bandrolü falan basıyorlar*

  almayın abi şu siteden bir şey. giyim ve elektronik dışında; her zaman düşüncem pahalı olanın daha kaliteli olduğu yönünde. giyimde ve elektronikte gayet ucuz ve güzel ürünler bulunuyor ama diğer her şeyde asla ama asla ucuz ürüne yönelmeyin. azıcık aklınız varsa, türkiye'de olduğunuzu unutmayın.
 • abi diyecek birşey bulamıyorum ama istersen biten tonerlerin çipini yeni tonerlere tak. yazıcı toner boş uyarısı verse de işin görülür döküm sırasında uyarı verir sadece.
  ps: tüm yazıcılar için geçerli değildir.
  ps2: çip değişimi her toner için (bkz: youtube)
  ps3: muadil toner kullanmak zorunda kalan (olan) suser.
  ps_son_platinum: tüketim çok nabalım :(
 • rezalet puanım n11'e 10/8
  satıcıya 10/10
  ya herşey mükemmel ilerlese bile n11den aldığım her ürüne bi kuşkuyla yaklaşıyorum.ya çizik ya kırık ya teşir ya bok ya püsür çıkıyo.tekrar geri göndermekle falan uğraşıyorum yarım saatte halledeceğim işi 2 3 güne çıkarıyor.
 • zamanında bir kozmetik bir ürün aldım buradan.

  gelen ürün her zaman kullandığımız ürünle alakası koku ve renk olarak olmayan, minik kahverengi şişe üzerine sadece marka adının yazılı olduğu, üretim yeri, üretim tarihi, skt'si ve içerik bilgilerinin yazmadığı renkli yazıcıdan çıkma bir etiket yapıştırılmıştı.

  sonuç olarak durumu n11'de ilettik.
  onlar da mağazayla iletişime geçmiş ve sattıkları ürünün orjinal olduğuna dair belgeler sunmuşlar.

  mağazanın "orjinal olmayan evet doldurma ürün satıyorum" demeyeceğine göre.

  sonuç olarak ürünler çöpe gitti.

  son olarak şunu söyleyeyim:
  n11 olsun başka e-ticaret firması olsun genelde firmadan yana tavır alıyorlar. aynı mağazalar diğer sitelerde de mevcut zaten.

  iyi mağazaya denk geldiniz geldiniz yoksa haliniz tüm popüler e-ticaret sitelerinde durum aynı.

  ha, olay ekşi'ye düşüp de olay botut değiştirince hemen arayıp ilgilenmeye başlarlar bir zahmet.

  edit: bunarada fişsiz faturasız gelen ürünlerden bahsetmiyorum bile.
 • n11 gibi e-ticaret sitelerinin önüne gelen firmayı satıcı olarak kabul etmesinden kaynaklı rezalet.

  zaten hangi ürünü ararsanız arayın 500 kişi aynı ürünü aynı yerden almış satıyor. ürünün içeriği hakkında fikir sahibi bile değil. al sat yapsın para kazansın yeter. klasik leş dropshipping işte.

  umarım hepimiz bunlardan alışveriş yapmayı bırakıp bu sistemi hakkın rahmetine kavuştururuz.
 • orjinal dedikleri şarj aletinin çalışmaması şeklinde benim de 1 kez yaşadığım durum. onun dışında aldığım şeyler sorunsuzdu. çalıştıkları bazı satıcılar ile yollarını ayırması gerekiyor firmanın
 • yahu ben mi öğreticem herşeyi size. kardeşim ürünü yolla. yolladığın kargo numarasını al not et. bir a4 kağıda dilekçe yaz şu şu tarihte aldığım şu ürünü şu kargo kodu ile yolladım cayma hakkımı kullanmak istiyorum paranın tarafıma iadesini istiyorum yoksa yasal haklarımı kullanacağım yazıyorsun. ptt den iadeli taahhütlü mektubu yolluyorsun .paran birkaç güne yatıyor. böyle çakallara pabuç bırakmayın. faturaya gerek yok. zaten bir nüshası onlarda var rahat ol
 • iade işlemclerini başlatmanız için fatura gerekmiyor ki.

  gidiyorsun kargoya, n11 iade diyorsun, siteden de iadeye tıklıyorsun kod veriyorlar, onu kargocuya veriyorsun para vermeden ürünün gidiyor.

  3 gün içinde de satıcı iadeyi onaylıyor paran geri yatıyor.

  1- ne faturası abi, hiçbir aide adımında fatura gerekmiyor, gerekse bile adamda zaten fatura neden tekrar istesin senden göndermediği şeyi mal n11 genel merkeze gitmiyor ki adama gidiyor?

  2- n11 satıcılarla alıcıyı buluşturan yerdir, n11 napsın? ülke pislik dolu, n11 olmasa iade süreci de olmayacak ürün elinde kalacaktı, n11 bunu sağlayabiliyor en fazla. satıcı n11 değil ki?

  rezalet puanım sadece satıcıya var ama başlık satıcı ile alakalı değil, n11 adına. n11 kelimesinin geçmesi dahi mantıksız, napsın 5 milyon ürünü yerinde inceleyip orjinal mi bu desin? bu olaydan sonra ihtar verir olması sistemden atarlar kişiyi şuan yapacakları ne var anlamadım?