şükela:  tümü | bugün
 • microsoft'un 1000 liraya sattığı şeyi adamlar 19 liraya satıyorlar. aklım almıyor işin içinde nasıl bir dümen olduğunu. neticede bu lisanslar bios'ta kaydedildikten sonra başka pc'lerde kullanılabilir şeyler de değil. buyrun bir örnek;

  https://urun.n11.com/…-5-dakikada-teslim-p252765173
 • bir ihtimal şaibelidir. fakat kinguin ya da durmaplay gibi yerlerde 40 liraya satılan bazı keyler var, tek kullanımlık. yani format atarsanız yeni key almanız gerekiyor, o keyler gibi olabilir. ben 1 tanesini yaklaşık 2 senedir kullanıyorum, sorun çıkmadı. garanti olsun derseniz bahsettiğim iki siteden birinden tedarik edebilirsiniz.

  edit: kaldorein uyardı, anakart değişirse yeni key istiyormuş ucuz olanlar. formatta sıkıntı yok yani.

  edit: tragosimetriekledi, "bir kez keyi girdikten sonra microsoft hesabına giriş/kayıt yapılıp tekrar kurulum yapılabiliyor, windowsunuzu microsoft hesabınıza onaylatmış oluyorsunuz, tekrar key almanıza ihtiyaç yok. arkadaşım şirkete 3 adet alıp bu yöntemle format atıyor."
 • kurulum desteği diyor, acaba sadece nasıl format atılır diye yarım sayfalık bir pdf mi verecekler diye düşündürtendir.
 • bu tarz işletim sistemi satan firmalar , yüklü bir ücret karşılığı sınırsız lisans üretebilecekleri lisanslar satın alıyor. ve bu lisanslar sayesinde uniq olarak yeni lisanslar üretip bu fiyatlara satabiliyor.
  tabiki microsoft açısından , bu lisansları satan firmaların yaptığı durum gayri resmi.
 • bilişim sektöründe çalışan birisi olarak alınmamasını tavsiye ettiğim key'lerdir.

  yoğun istek üzerine açıklama editi

  durum şu; bu lisanslar %90 kopya, aldığınızda kurulum yaparsınız hiç sorunsuz çalışır. sonrasında aynı numaranın orjinal hali alınırsa sizin key iptal olur.

  birde yorumlara baktım da ilki 19 nisan 2018'de yapılmış, 6 ay sonra ya da bir yıl sonra sıkıntı yaşasanız muhatap bulamayabilirsiniz.
 • kesinlikle almayın. ben de office alacağım zaman n11 de office 2016 lisansının 50tl ye satıldığını görmüştüm. sonra satıcı ile iletişime geçtim, neden bu kadar ucuz diye sordum,kutusuz olduğu için dediler. fakat bu saçma bir cevap çünkü normalde 1000 tl ye yakın bir fiyata satılıyor kutulu full sürümler. ne yani kutu 950tl mi ediyor? yani uzun lafın kısası saçmalık. 19tl ye kopya anahtar satıyorlar.
 • etkinliştirme anahtarı satıyorlar.
  kendim 8.1 aldım 21 tl'ye işe yarıyor.
  lisans satılırken kurulumda verilmek zorunda cd dvd verilmediği için etkinleştirme anahtarları satabiliyorlar

  #lisansı al updateleri yap uyarları ve güncellemeleri kapat kullanmaya devam et :)
 • bilişim sektöründen hem danışman hem eğitmen biri olarak almamanızı ben de tavsiye ediyorum ama alırsanız kullanmakta sıkıntı olmaz ama başkasına ait lisans kullandığınızı bilin.
  işleyiş nasıl. bilişim sektöründekiler bilir kutu ve oem lisans dışında open lisans diye bir şey var. siz bu lisanstan firmanıza 1 adet windows 10 pro alırsın size 50 kere kullanma hakkı verir. 30 kullanıcınız varsa da hepsine aynı keyi girersiniz ve portalda bu lisanslar gözükür. zaten pro versiyon olması bir ipucu burda.
  muhtemelen bu arkadaşlar firmaların aldığı lisansları satıyorlar. benim de elimde binlerce firmaya ait office,windows,server , sql lisansı var. satıp kullandırsam kimsenin ruhu duymaz ama etik değildir.
 • bu 35-45 tl. arasında olan, tek bilgisayar için olduğu iddaa edilen windowslarda herhangi bir yasa dışı durum var mıdır?
  "microsoft.com adresinden indirme ve aktifleştirme sağlanmaktadır." yazıyor ne kadar güvenebilirim.

  normalde bütçe ayıramayacağım bir harcama fakat 45 liraya satın alabiliyorsam evdeki 3 bilgisayara da almayı düşünüyorum.

  sevgili suserlerin yeşillendirmesini bekliyorum.