şükela:  tümü | bugün
  • ismini vedat milor'da görüp bir haftasonu hevesle 2 saat yol giderek baktığım ama dükkanda sadece iki ekmek kalmış olmasıyla ve rafta tek tük ürün görmemle hayal kırıklığına uğradığım mekan. o kadar övgüden sonra gidip kahve dükkanı görmek tam bir hayal kırıklığıydı.
  • insanı moda'dan soğutan bir müşteri kitlesine sahip kahvaltıcı/fırın. büyük heveslerle geldiğimiz moda'da bir türlü şu istediğimiz kahvaltıyı yapamadık. fiyat/performans sonsuza yaklaşıyor. 45 kilo insanım beni bile doyurmadı öyle düşünün! küçük tabak, küçük demlik minimalizm filan iyi hoş da, toplam 4 bardak çay çıkıyor içinden. ilk kez kahvaltı için verdiğim paraya acıdım.
  • bakeshop ne la? dedirten ad. sanırsın sabah prens charles uğrayıp poğaça alıyor, akşam leonardo di caprio mantı yemeye geliyor.
  • bu sabah talihsiz bir olay yaşadığım mekan.
    bilen bilir, burası pazar günleri çok kalabalık olur. saat 09.40 gibi gittiğimde yeni açılmıştı. ben gittiğimde kimse yoktu. bir köşeye oturdum, kitabımı açtım, kahvaltımı ettim. kahvemi beklerken barzonun biri mekana girdi, mekan sahibi biraz beklemeleri gerektiğini, şu an her yerin dolu olduğunu söyledi. adam yanıma geldi , izbe bir masayı gösterdi. "gidin orada kitap okuyun, biz kahvaltı edeceğiz, burada oturalım" dedi. ben de daha önce geldiğimi, daha kahvaltımın bitmediğini ve kalkmayacağımı söyledim. adam "bir kahve içiyorsun, elli saat oturuyorsun" diye bağırmaya başladı. ben de "ben sizi tanımıyorum, mekan sahibi misiniz?" diye sordum, adam söylenerek ayrıldı. sonra karısı geldi, üzerime yürüdü, "buraya insanlar kahvaltı etmeye geliyor, kitap okuyamazsınız , kalkmanız lazım" dedi. bu terbiyesizlik karşısında , bu cüret karşısında nutkum tutuldu, tam o sırada mekan sahibi geldi. "müşterimi rahatsız edemezsiniz ve yerinden kaldıramazsınız" dedi. adam bana da mekan sahibine de söylenerek ayrıldı.

mekan sahibini seviyeli ve kibar tutumundan dolayı takdir ettim. bu barzolara hizmet ettikleri için de üzüldüm onlara.
  • tek cümle ile moda'da kahvaltı yapabileceğiniz en iyi yer diyebilirim. garson arkadaşlar güleryüzlü ve hızlılar. kahvaltıya gelince her bir kahvaltı süper lezzetli ve özellikle moda serpme kahvaltısını denemenizi tavsiye ederim ve 90 kilo olan beni ve arkadaşımı doyurmuştur diyebilirim.
  • arkadas bir sekilde nasil oldu bilmiyorum bunlari instagramda takip etmemle basladi her sey. bu kadar mi guzel sunulur her sey. yahu alt tarafi ekmek yapiyorlar o kadar guzel gorunuyor ki taa karsidan gelip ekmek yiyesi geliyor insanin.
  • istanbuldaki hakkıyla eggs benedict yapan yerlerden birisidir. naan'a ilk gittiğimde çok sevmemiştim, sonra başka bir gün kahvaltı için gitmiştim yine hiç sevmedim - fiyat performans karşılaştırmasına girmek bile istemiyorum, kahvaltısı kötü- ancak son bir kez istanbulda güzel bir eggs benedict yiyebileceğim yer arayışımda şans vermek istedim ve ta-daa müptelası oldum. eggs florentine'i ve yeşil çay'ını da övmeden geçmek olmaz. tavsiyem kahvaltı için giderseniz bunları yiyin başka da bir şey yemeyin. tabi bir de ekmekleri çok güzel, çıkarken bir tane çantaya atıverin.