şükela:  tümü | bugün
 • umut'un takım oyunundan çok, birebirde adam geçen golcü santrfor özelliğini taşımasından mütevellit açtığını düşündüğüm dergi. aslında birçoğumuz için iyi de oldu. açıkçası ben uykusuz'u umut için alıyor, bütün karikatürleri okuyup en sona umut'u bırakıyordum. benim gibi düşünen ve davranan bir sürü insan da tanıyorum. cihan ceylan gibi kalemler de beni epey güldürmüştür fakat benim için uykusuz demek, umut sarıkaya demekti. artık naber dergi'mi alır, sayfalar boyunca okur okur, gehen gehen gülerim. *
 • o kadar komik ki gülemeyeceksiniz bile.
 • bugün almış olduğum en güzel habere vesile olan dergidir. uzun süredir piyasadaki mizah dergilerinin kalitelerinin düşüşünden dolayı mizahtan uzaklaşmış birisi olarak da gözlerimi yaşartmıştır. tabi ki bunda dergiyi çıkartan kişinin umut sarıkaya olmasının çok büyük bir önemi var. tek endişem bu olayın kolpa olması, lütfen öyle olmasın lan.

  (bkz: zımmey zımmey)
 • almanlıktan aldığım tattan daha fazlasını almamı sağlayan haber.
 • uykusuz'u ikinci sayısından beri alan beni montla bekleten dergi.

  inşallah bunu kaçırmam. sürecin takipçisi olacağız. https://twitter.com/naberdergi

  edit: kaçırmadım. aldım bi ısırık.
 • bölünmeyin yeter artık bre mna koduklarım.. yazık lan bize.. duyguyla bağlıyız lan biz.. varolanı yüceltin. bölünüp sikertmeyin. yeter artık amınaki.. zamanının dergisi olun. gırgır olun.. leman olun.. penguen olun. uykusuz olun.. amk bölünmeyin ama artık. fermuar tutsaydı daha mutlu olacak mıydınız?ne uykusuz daha iyi yerde olacaktı ne de siz.. ne ayrılma meraklısıymışınız arkadaş.. umut buna "götü sikli" der.. merhaba götü sikli..

  çok sonra edit: adam tek başına hayvan gibi dergi çıkarmış. bu şekilde olacağını bilmiyordum o zamanlar.
  aldım okudum. alın okuyun. hayvan gibi gülün. ne kadar kızsam da kopamam bu adamlardan.
  bi kağıda sıçıp dergi diye çıkarsalar alır okurum. bunlarla aramız böyle işte. kızsan bile.
 • fragmanı beğendim. çehov hayranı olarak ilgiyle takip edeceğim bir dergiye benziyor.
 • valla hala uykusuz alıyorsam tek sebebiydi umut reyiz. geçenlerde ciltleri karıştırırken hiç okumadan geçtiğim esnek ile geniş'i de çok çok geç keşfettim. etti iki.

  ne yap et yetkin gülmen'i de transfer et.

  zülfikar sarıkaya da ofis sorumlusu oldu mu tamamdır işte. al sana şahane dergi.

  derginin içinde sarıkaya muhalif mizah dergisinden esintiler de istiyor deli gönül.

  çıkar lan dergiyi artık allahsız.
 • sagligindan endise edip kederleniyordum be umut, desene en basindan usulunce ben kendi dergimi cikarmaya gidiyorum, gorusuruz diye. neyse, sabırsızlıkla bekliyoruz.