şükela:  tümü | bugün
  • genelde bebelere söylenen cümle.

bir de 40 yaş üstü hatunlar toyboylarına böyle seslenirler.
  • berberlerden başka duymadığım öbek. bir de gülüm diyen berberler vardı çocukken çok garibime giderdi.
  • ''...al bakalım sana bir çikolata'' şeklinde devam edecekse duymaya talip olduğum cümle. bakkal esnafı ya da market çalışanı olması tercih sebebidir.*

işin tek kötü tarafı sözlerini ''...ooo sen kocaman adam olmuşsun yaa'' diye sonlandırıp, beni üzecek olmasıdır.
  • kil oldugum tipsiz bi usak vardi. arkadas tayfamiz olarak cok gicik olurduk.

gelirdi yanimiza, onun hayatindaki kucuk ve onemsiz bir detaymisiz gibi davranip, siktir olur giderdi. ayar olurduk pezevenge...

neyse bi gun bu sikigi bir mekanda gordum. arkadaslari vardi yaninda. ayakta karsilastik. ulan dedim bu sefer bu sikik ters bisey yapmadan, ben yapicam. sanki karsimdaki kucuk bir cocukmus edasiyla " vayyy yakisikli naber ya" dedim.

cocuk ultra tipsiz oldugu icin, bu usak bisey diyemeden, yanindaki kiz koptu. bizim sik kafasi da bozuntuya vermemek icin duymamazliga geldi. kiz bunun duymadigini dusundu ve ikinci defa "bak sana yakisikli diyo" dedi koparak.

paha bicilemez....