şükela:  tümü | bugün
 • bilgi ünivesitesi'nin en karizmatik ve babacan öğretim üyelerindendir. iletişim fakültesi, sinema-televizyon bölümünde at koşturur. kendisinden ders dinlemek, al pacino'nun scarface'ini ya da robert deniro'nun heat'ini seyretmek gibi sürükleyici ve o nisbette de bilgilendiricidir. boş konuştuğu görülmemiştir. muazzam bir kitap bilgisi ve kuvvetli bir hafızası vardır. kendisi "binding audiences" sözcüğünü telaffuz ederken ayrı bir zevk duyarım. eğer dersine sabah girecekseniz, akşama kadar devam edecek olan bir moralizasyon moduna dahil olacaksınız demektir. şayet derse akşam üstü girecekseniz, mutlu geçecek bir akşamüstüne merhaba deme olasılığınız oldukça yüksek olacaktır.

  örnek aldığım hoca tipi...
  an ideal type of a university lecturer...
 • eskişehir'in güzeide fakültesi anadolu iletişim'de de uzun yıllar ders vermiş bir hocadır. şimdi bilgi üniversitesi'nde. bildiğim kadarıyla bilecik doğumlu. eskişehir maarif koleji çıkışlı ve odtülü.

  enformatik cehalet kitabı başucumda durur. ayrıca parmenidesin bombası adlı bir kitabı daha vardır bildiğim. gerçek hayat dergisinde okuduğum röportajda hayatıyla ilgili harika ayrıntılar vermiştir. yüzünü hiç görmediğim için merak etmekteyim. eskişehir'deki reşadiye camiinin mimarı cevat ülger mesela hocasıymış.

  ferruh uztuğ hoca da lisansüstü derslerde tanıştığı avcı'dan övgüyle bahsederdi. zaman gazetesi'nin ilk yıllarındaki o kurucu ekipte yer almıştır. uygarlık tarihi, iletişim tarihini iyi bilir ve yazar. beni marshall mc luhan ismiyle tanıştırmıştır.

  bombacı edit: parmenidesin bombacı diye bildiğim kitap bombacı parmenides imiş. peki bu edit kimden geldi? elbette ayrıntının ve ayrıntıcının dostu greyps of baçır'dan.
 • bir kez dersine konuk öğrenci olarak katılmıştım.adam ders anlatırken küçük çapta stand-up yapıyor.
 • basbakanlik bas danismani.
 • hediye alacaksanız kurşun kalem almanızı şiddetle tavsiye ettiğim, şu aralar haftanın 4 gününü ankara'da geçiren kurşun kalem sempatizanı...
 • vakti zamanında www.medyakronik.com'da yazılar yazardı hala arsivden bulunabilir yazıları zira site kapandı.
  derslerinde genellikle 5 cümlede özetlenebilecek seyleri 3 saate muhtesem ara bilgilerle uzatan sahsiyet. inanılmaz bir genel kültür, inanılmaz kelime hazinesi, inanılmaz bilgi yumağı
  daha cok lazım öylesi..

  13 yıl sonrası editi: kaynakların yanlış kullanımına oldukça iyi bir örnektir kendisi.
 • psikanaliz ve televizyon konusunu kurşun kalemin ne kadar basit bir icat oldugundan girip jet uretiminden cıkarak bir sekilde toparlayarak anlatmis ve cok da iyi yapmis bilgi universitesi hocasi.
  sabah derslerine mutemadiyen gec gelmesi, derslerinin saatini surekli degistirme egiliminde olmasi can sıkıcı kucuk bir ayrintidir.
 • televizyonun sosyolojik acilimlarini anlatirken derin parantezler acip konuyu jesus christ superstar'dan tutup insan derinliginin icindeki mandala'lara kadar getiren, dersin son 15 dakikasi saatinize baktiginizda, siz tam "su ana kadar yaptiklarimizla televizyonun ne alakasi var, sinavda ne cikicak ulan?" diye dusunurken son 15 dakikada tum bu alakasizliklari bir anlam butunlugune kavusturan, konusurken durmayi, eeeee sounduna tercih eden, kafka'yi daha lisede yemis bitirmis hoca otesi kisilik.. bilgi abidesi.. ayrica asil adinin nebi oldugu, edebiyati cok sevdiginden, adini lisedeyken sair nabi'ye itafen degistirdigi soylentileri vardir..
 • (bkz: nabi yagci)
 • (bkz: enes harman)