şükela:  tümü | bugün
  • bu sezon tottenham ile kariyerindeki ilk profesyonel lig maçlarını oynamış futbolcu. yaşına göre saha içinde oldukça olgun davranıyor. çok sağlam bir sol ayağı var. uzaktan şutları da oldukça etkili.
  • 2 ekim 2014 tottenham hotspur beşiktaş maçında tottenham'ın en iyi futbolcusuydu. 2 kişiye attığı vücut çalımından sonra harry kane'e verdiği pas ile golü hazırladı.

fransa'da doğup yetişmesine rağmen cezayir milli takımını seçmiştir.
  • 2014-15 sezonu itibariyle hafiften, defansif ortasaha ikilisine monte edilmeye başlanan tottenham çocuğu şahsiyet. (1994 doğumlu) 20 yaşındaki bir insana göre fena da oynamamakta. ayriyetten çocukluğu hakkında hiçbir fikrim yok. lakin fransa'da yaşıyan cezayirli bir göçmen ailesinden geldiğinden yola çıkarak; acılar içinde derbeder, götüne kokain sokularak geçirilen (ailesinde kesin torbacı vardır çünkü), yaralı ruhlu bir çocukluk geçirdiğini varsayıyorum.

lille ghetto'larının bok kokulu sokaklarından (fakirlikten sokağa sıçıyorlar), gene londra'nın (gerçekten) boktan bir semti olan tottenham'a transfer olduğundan dolayı adaptasyon sorunu çekmemiştir. benim sığ dünya bakış açıma göre, fransa milli takımını seçen cezayirliler vatan haini, fransa'da yaşayıpta ısrarla cezayir milli takımını seçenler ise ghetto ruhlu, sirke kokan ve sokağa sıçan insanlardır. daha da ne kadar saçmalayabilirim bilmiyorum ama bu çocuğun ismi bentalep değil de bentalepoviç olsaydı, ya barcelona'da oynardı, ya da bu isimle özgürlükçü bir çeçen askeri olurdu.
  • schalke tarafından 20 milyon euro karşılığında tapusu alınmış. ilerde çılgın atmazsa, tottenham adına güzel bir ittirme.
  • schalke'nin iteleyecek takım aradığı top tepici. büyük ihtimalle beşiktaş'a kaktıracaklar. evet.
  • sezon sonuna kadar newcastle united’a kiralanmış. satın alma opsiyonu 10m euro.