şükela:  tümü | bugün
 • memleketimizin en genç profesörlerinden...
  asıl ismi mehmet naci bostancı'dır ama nedense mehmet'i kullanmaz...
  gazi üniversitesi iletişim fakültesi halkla ilişkiler ve tanıtım eski bölüm başkanı ve aynı zamanda adı geçen fakültenin eski dekanı...
  sbf kökenlidir ve siyasete giriş,propaganda derslerini verir...

  edit : akp amasya milletvekili
 • kendisi hakkında 'ülkücü anarşist' tanımını önermiş, sosyoloji, siyaset bilimi, siyasi partiler, seçmen tutum ve davranışları gibi konularda, sahiden ileri gelmiş ileri gelenlerden.
 • siyaset bilimci-bilimadamıdır. mühendislerin bilgilerinden farklı farklı şirketlerin yararlanması gibi, bilgilerinden faydalanmak isteyenlerle çalışmıştır, çalışmaya devam etmektedir. gazi üniversitesi iletişim fakültesi'nde, hem sağ görüşlü öğrenciler-hocalar, hem de sol görüşlü öğrenciler-hocalar tarafından sevilen sayılan az sayıda hocadan biridir. sağ görüşlüdür. birzamanlar ülkücü olduğu söylenir. hakkında, "gençken çatışmalara falan girmiş" diye şehir efsanesi vardır. doğruysa bile hiç yakışmamaktadır üstüne.

  şimdi ılımlı, hatta liberal olarak bile nitelemek mümkündür. öğrencilerinin ufkunu genişletmeyi öğütler. ideolojik körlüğe kapılmayın der.
 • turgut özal ile birlikte evrimleşen/liberalleşen tipik yazar/akademisyen/gazeteci kuşağının temsilcilerindendir. 80 sonrası yaşanan travmadan ve restorasyondan yara almadan kurtulmuştur. köşe yazarlığında taha akyol neyse onun akademideki versiyonudur. ankara sağ siyaset çevrelerinde iyi bilinir. akademik anlamda görece ufuk sahibidir. mesut yılmaz'ın danışmanlığını yapmıştır bir dönem.
  zihin koordinatları hâlâ milliyetçilik eksenli midir tartışılır ama milliyetçilik üzerine söyledikleri en azından dikkate alınabilir. tek edebiyat eseri ötüken neşriyatta çıkmış olan romanı ışığın gölgesi'dir. 12 eylül öncesi yaşananları kendi otobiyografik malzemesiyle birleştirerek anlatmıştır.
  türkiye günlüğü dergisinin türkiye'deki sağ siyaset/fikir çevrelerinin önünü ve zihnini açtığı dönemde [90'lı yıllar] bu dergide sayısız makale yayınlamıştır. entelektüel birikimi, harekete geçen ve angaje olan aydın tipinden ziyade malumat olarak her şeyi bilen ya da her bir şeyden haberdar olan aydınların birikimi gibidir. kitapları milliyetçi bir yayınevi olan hamle yayınlarından da çıkmıştır, doğan kitap'tan da. özellikle doğan kitap'tan çıkan bir kolektif bilinç olarak milliyetçilik adlı kitabında ilginçtir pkk için kip der; yani "kürdstan işçi partisi". bu aslında mantıklı bir yaklaşım. ingiliz işçi partisi için türkiye'de kimse labour party demiyor mesela.
 • korkmaz alemdar'ın istifasının ardından gazi iletişim'e dekan olarak değil de dekan vekili olarak atanmıştır. ve gün itibariyle resmi olarak dekan'ı olmuştur.
 • ilk dersinde "sizinle serazat sohbetler yapacağız" der, öyle de yapar hakikaten. siyasete giriş gibi sevimsiz bir dersi keyifle, tebessümle geçirmek ve hatta yıllar sonra böyle anmak, naci hocanın sayesinde olabilir.
 • gülümseyerek dinleyen, öyle düşünüyorsan o da doğrudur hocası.
 • son zamanlarda "eski ülkücülerin akp'yi desteklemesi" trendi içinde yer alan ve neredeyse her gün televizyonlarda görmeye başladığım isim. anlaşılan o ki kendisi kanal kanal gezip siyaseti (ki kendisi aslında iletişimci değil siyaset bilimcidir) liderleri filan yorumlamaktadır. ha doğru düzgün bir laf ettiğini henüz duymadım ama varsın olsun...
 • "eski ülkücülerin akp'yi desteklemesi" trendinde amacına ulaşmış olan kişidir. milletvekili olabilmek içen gazi üniversitesi iletişim fakültesi dekanlığından istifa etmiştir. seçilemezse tabii ki görevine (dekanlığa değil ama üniversitedeki kadrosuna) geri dönecektir. lakin seçilme ihtimali de tabii ki çok büyüktür.