şükela:  tümü | bugün
 • bugün itibariyle mam başkanlığından istifa etmis kişi
 • 9 eylül 1947'de doğmuş "nato bilim ödülü" sahibi bilimadamıdır. ilk, orta ve lise eğitimini elazığ'da tamamladıktan sonra 1966'da istanbul teknik üniversitesi'nde okumaya başlamış ve 1971'de bu eğitimini bitirip, 1973'te londra'ya gidip "imparatorluk madencilik okulu"nda (imperial collage royal school of mining) sedimentoloji üzerine doktorasını yapmıştır. yaptığı araştırmalar nedeniyle türkiye bilimler akademisi asil üyeliğine seçilip, odp türkiye temsilciliği, avrupa bilim vakfı odp bilimsel komite üyeliği, odp council üyeliği, okyanus araştırmaları bilimsel komite üyeliği, tubitak ulusal deniz jeolojisi araştırmaları koordinatörlüğü, tubitak bilim kurulu üyeliği gibi görevlerde çalışmıştır.
 • beklenen buyuk istanbul depremi hakkında her konuştuğunda istanbul emlak piyasasını allak bullak eden profesör.
 • halefi uekae'ci önder yeti$'tir.
 • dün yaptığı deprem uyarısı bugün gerçekleşmiş ulu bilim adamı.

  (bkz: 7 haziran 2012 tekirdağ depremi)
 • son bir haftada ulkemizde olan 7 deprem uzerine, an itibariyle siyaset meydanınindadir.
 • marmara depreminin 2016 yılında olacağını ve şiddetinin de 7.6'dan aşağı olmayacağını öngören profesör.

  (bkz: http://www.ntvmsnbc.com/id/25359078)
 • elini feci şekilde taşın altına koymuş insan, sıradaki muhatap olması kuvvetle muhtemel. kanalistanbul'la ilgili kamyonla açıklamada bulunmuş, sadece deprem riskiyle değil, aynı zamanda içme suyu havzaları, yeşil alanlar ve sair ile ilgili de uyarmış, işin içinde 3. havalimanı da var, gelecek tepkiyi kestirmek hiç de zor değil, eyvahlar olsun (bkz: eyyyyy prof. naci görür)
 • değerli bir akademisyendir, 9 eylül itibariyle akademisyenliği bırakma kararı almıştır.

  üniversitelerin bilimden uzaklaştığını düşünerek bu kararı alan görür, çok sert açıklamalar yaptı. itü’nün artık eskisi gibi olmadığını, bir bilim insanının taşıması gereken evrensel ölçütlerin tehdit olarak görüldüğünü söyleyen görür, “itü, inanılmayacak ölçüde geriye düşen öğretim üyesi profiliyle inanılmayacak düzeyde fukaralaşan üniversiteye dönüştü. genel olarak üniversitelerde insanlar uluslararası standartlardaki başarıları ile, araştırmaları ile algılanmıyor. bizden mi bizden değil mi, hangi toplululuğa, hangi düşünceye aidiyeti var gibi saçma sapan bir yolun içine girildi. eğer belirli bir düşüncenin insanı değilseniz sizi görmezlikten geliyorlar. öyle olunca da gerçek bilim adamları küstürülüyor. insanlar artık kendi üniversitelerine aidiyetlerini yitirdiler” diyor.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…_isyan_ve_istifa.html
 • http://www.cumhuriyet.com.tr/…_isyan_ve_istifa.html

  9 eylül 1947 doğumlu profesör. 9 eylül 2014 tarihinde, yani tam 67 yaşına basacağı gün linki verilen habere göre istifa etmiş/edecekmiş. bilmeyenler için, eğer üniversiteniz yeni açılan üniversiteler arasında değilse zaten 67 yaşında zorunlu olarak emekli edilirsiniz.
  haber çoğunlukla istifa/görevi bırakma ekseninde yazılmış, içerisinde sadece iki yerde emeklilikten bahsedilmiş.

  türkiye'de bilim hakkında yazdıklarına katılmakla birlikte, kısacası, kendisi bir karar almamıştır, yasal yaş sınırına dayandığı için emekli olmuştur.
134 entry daha

hesabın var mı? giriş yap