şükela:  tümü | bugün
 • gazeteci yazar fehmi koru'nun tip olarak da prototipi diyebileceğimiz kardeşi. bir iki seneye kadar dışişleri bakanlığında bilgi işlem sorumluluğu ile iştigal eden naci koru, akp iktidara geldikten sonra, bilgi işlemdeki performansından dolayı, türkiyenin şikago konsolosluğu ile ödüllendirilmiş ve e devlet projesi kapsamındaki sanal konsolusluk projesinin, bir şekilde sahibi olarak haberlere konu olmuştur.
  (bkz: http://turk.internet.com/…zigoster.php3?yaziid=6783)

  yaptığım küçük bir kaç araştırmadan sonra ise buradan da kokular yükseldiğini anlamış bulunmaktayım. şöyle ki:

  sanal konsolosluk projesine, bir kaç sene evvel, naci koru, dış işleri bakanlığında, bilgi işlemde çalışırken promin group tarafından (bkz: http://www.promin.com.tr/) başlanmış. naci koru başta projeye sıcak bakarken, akp iktidarı, kardeşi fehmi koru, dışişleri bakanı abdullah gül'ün akrabası olan eşi gibi, (sonuca ne kadar etkili olduğunu bilemeyeceğimiz!) faktörler yardımıyla, projeyi sahiplenmiş, promin group yetkililerinin görüşme taleplerini hiç takmamış, hatta promin deki bir kaç yazılımcıyı, bakanlık bünyesine katarak, elinin altında dolaştırmaya başlamıştır. netice itibariyle projeyi promin group yapmış, parsayı naci koru toplamıştır.
  naci koru, ailecek yetenekli olduklarının ispatını cümle aleme göstermiştir.
 • sanal konsoloslugun otesinde sikago cismi konsoloslugunu george jetson hiziyla yoneten kisidir.

  soyleki 2 yil oncesine kadar sikago konsoloslugu bugun git yarin gel tipi banko arkasi beklendik devlet hizmeti verirken, bir ay once tecrube ettigimiz uzere ust bas arama, mont cikartma, ivir zivir dahil 5 dakika 27 saniyede pasaport uzatilabilen pek alismadigimiz bir kurum olmustur. kaldirilan bankolar ve sen ezik bir vatandassin iste, ben senle ancak mikrofonla konusurum hissi yerine, ayni bankerler gibi karsikli masada oturarak adam gibi isinizi gorebildinigiz bir yer olmustur. hatta yeni sistemde soyle bir sorun vardir, islem suresi sicak bir bardak cayin icilebilme suresinden daha kisadir, dolayisiyla tehlikeli damak yaniklari basgorebilmektedir.

  kisisel olarak kitlesel turizm ve ozeti cikartilmis hap kultur boburlenmesi faaliyetlerine kim yaparsa yapsin kil oldugumuz icin istirak etmedigimiz, ancak oyunun kurallari bu oldugu icin yapilmasi gayet dogal olan bir festival icin on ayak olmustur bu kisi. (kultur boburlenmesi ve ah bir de kendimizi tanitsak, ay biz manyak olucaaaz kisisi olmadigimizi hatirlatarak, ama baska kriterlere gore onemini farkettigimiz uzere) bu festival sayesinde chicago reader gibi sehrin nabzini tutan bir gazeteye kapak olunmus, bir hafta boyunca televizyonlara olumlu malzeme olunmustur.

  bu kisi ayni zamanda festival gibi alli pullu, tek yanli olmayan akademik konferanslarda da sik sik karsilasilabilecek bir kisidir.

  diger islerini bilmeyiz amma velakin bizim bildigimiz budur.
 • ahmet davutoğlu, kendisini disislerinde idari işlerden sorumlu müsteşar yardımcılığı'na atamistir.
 • blog'u olan disisleri calisani. kesin fehmi'nin gaza getirmeleri bunlar http://nkoru.blogspot.com/…isayarla-ilk-tansma.html
 • fenerbahçe taraftarıdır.
 • 2001 senesinde tanıştığım, o zamanlar dışişleri'nin bütün bilgiişlem birimlerinden sorumlu olan ve hem teknolojiye çok meraklı, hem bilgili, hem de müthiş bir proje yönetim becerisine sahip değerli bir büyüğümdür, o zamanlar dışişleri için oluşturduğu ve birçok sistemi entegre ettiği intranet sistemine hayran kalmıştım; velhasıl 11 sene sonra bakan yardımcılığına uygun görülmüş olması tesadüf değil, bu mevkiyi hakederek, alnının akıyla almıştır, başarılarının devamını dilerim.
 • müstear isimle yazarlık yapan fehmi'nin kılık değiştirip kardeşi rolü yaptığını düşündüren adam.

  fehmi koru bu ne yapacağı belli olmaz!
 • 1958 yılında izmir doğumluymuş. izmir imam hatip lisesi ve ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi’ni bitirdikten sonra 1981 yılında dışişleri bakanlığı’na girmiş.
 • türkiye bürokrasisinde geçen onca yıldan sonra bile idealizmini kaybetmemiş, proje üretmekten keyif alan ve takibini yapan, insan ilişkilerinde nazik, konuşmalarında risk almayan diplomat.
 • (bkz: işid'in 49 insanı rehin aldığını düşünmüyoruz)

  sözlükte niye bu kadar övülmüş bu adam lan?