şükela:  tümü | bugün
 • oyuncu kadrosu şu şekilde olacak olan çağan ırmak filmi:

  demet akbağ, yetkin dikinciler, sevil akı, ırmak örnek, ümit erlim, gizem erdem, sadi celil cengiz, burak can.

  filmde demet akbağ nadide isimli bir ev hanımını canlandıracakmış. oyuncu kadrosuna bakınca şimdilik çağan ırmak'ın en zayıf kadrolu filmi olacak gibi görünüyor (demet akbağ, yetkin dikinciler ve nispeten sadi celil cengiz hariç), ancak ön yargılı da olmamak lazım tabii.
 • şu anda muğla / ekincik koyunda çekimi devam eden film :)
 • aralık ta vizyona gireceği söylenen film..
 • çağan ırmak'ın kadrolu oyuncularından (çetin tekindor, hümeyra, ışıl yücesoy, şerif sezer vs) vazgeçerek çekimine başladığı film, merakla bekliyoruz.
 • fragmanini az once izledigim film. gayet icten, insani cekicek bir film gibi gorunuyor. ama nedense demet akbagla yetkin dikincileri yakistiramadim pek, onyargi olabilir ama sanki daha genc biri oynamaliydi akbag yerine diye dusunuyorum. bekleyelim gorelim tabii.
 • fragmanı bana biraz larry crowne filmini hatırlattı.. amma seyretmeden bilemeyiz tabii ki..
 • zaten yetkin dikincilerin demet akbağın yanında genç kalması gereken film.

  fragmanı az önce seyrettim ve pek beğendim.

  tüm hayatını insanları memnun etmeye harcamış, mahalle baskısına her seferinde yenik düşmüş bir kadının eşinin vefatıyla birlikte çevresinin bundan sonrası için kendisine biçtiği rolü oynamayı reddederek bu defa kalemi eline alıp hikayeyi kendisinin yazmak istemesini konu alıyor anladığım kadarıyla. ve fragman sona erdiğinde hikayenin sonunda kadın dümenin başına geçip 'ötekiler'e nanik yapıp el mi sallayacak yoksa bir kez daha o boş kalabalığın arasında geminin gidişini mi seyredecek merak ediyor insan.

  çağan ırmak filmleri biraz da böyle işte. odağa hangi konuyu alırsa alsın bir şekilde seyreden herkesin yüreğine dokunmayı başarabiliyor. bu defa annelerimize daha çok hitap edecek belki ama eminim ki hepimize dokunmayı da başaracak.

  çok uzatmak istemiyorum filmi seyrettikten sonra devamını getiririm diye düşünüyorum ama fragman bile emekli mühendis anneye ikinci üniversiteyi mi okusam dediğinde ona kendi biçtiği rollerin yeterli olduğunu düşünen bendenizi utandırdı. bırakalım da insanlar kendi hikayelerini 'herkese ve her şeye rağmen' kendileri yazsın. illa bir şey yapacaksak bir ucundan tutmayı deneyelim ya da gölge etmeyelim.

  (bkz: vay arkadaş yine ne içlenmişim)*
 • ne vizyon tarihini paylaşan olmuş ne de fragmanını. efendim 18 aralık 2015 cuma günü sinemalardaki yerini alacaktır. bu da fragamanı.

  "bu hayat benim ama yarısını başkaları için yaşadım" demiş demet akbağ filmde. ne güzel demiş. hepimiz böyle değil miyiz?