1. karakoy gulluoglunun sahibi olan 3 cocuk babasi guzel insandir kendisi.
  bir politikacimiza olan yuz benzerligi ile de dikkat ceker. baklava kulturumuzu korumak adina cok guzel isler yaptigi gibi, fabrikalarinda ve isyerinde hijyene cok onem verir.

  kendisine "iyi baklava nasil olur" ve "baklava nasil yenir" seklindeki iki soruyu sabah 9 da sordugunuzda aksam 9 a kadar anlatabilecek bilgiye ve ilgiye sahiptir.

  (yunanistan'in en gozde tatli mekanlarindan birisi kendisine aitken, baklavanin rum tatlisi kabul edilmesi fikri nasil ironiktir?)
 2. ramazan ayı geldiğinde sürekli karşımıza çıkan nurhan damcıoğlu nun erkek versiyonu olan baklava üstadı kişi.
 3. türkiye'de bu adamdan başka baklava hakkında konuşacak insan yokmuş gibi her bayram illaki ziyaret edilip iyi baklava nasıl olur/yapılır sorusu sorulan insan. veya haberciler her yıl aynı videoyu iteliyorlar bizim haberimiz yok.
 4. kadir has üniversitesi yaşam boyu eğitim merkezi ile birlikte ortak bir çalışma düzenleyerek geleceğin baklavacılarını yetiştirecek kişi. şimdilik 8 hafta olması planlanan kurs için maksimum 15 kişi kabul edilecek.

  kendisinin ifade ettiğine göre oldukça zorlu bir maraton olacakmış ve adaylar bayaa terleyecekmiş.. bu eğitimi başarıyla tamamlayan kişi, piyasada en kötü ihtimalle 3 bin tl ile işe başlayacakmış..

  http://www.haberler.com/…sitesi-nde-3802359-haberi/
 5. gaziantepli baklava ustasi. gulluoglu baklavacilari arasinda en tadinda ve kivaminda, istanbul'un en lezzetli baklavalarini yapan karaköy güllüoğlunun sahibidir. kendisinin karakoydeki subesinden baska subesi yoktur. gulluoglu'nun diger subeleri akrabalarina aittir.
  gurmedir. isinde ve konusunda uzmandir. "baklava" denilince akla nadir güllü'nun gelmesi bundandir.
  kendisi ayni zamanda cok iyi niyetli, hos sohbet, hem eli hem de gonlu acik bir insandir.