şükela:  tümü | bugün
 • akp milletvekili şirin ünal’ın evinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden özbek vatandaşı nadira kadirova’ya ilişkin yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. ünal’ın silahı ile intihar ettiği belirtilen kadirova’nın, elindeki swap izinde (ateşli silah artığı, eld? kan v? barut sıçramaları) bulunamadı.

  emniyet kriminal: atış izi yok

  avukat birol öztürk yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “ankara emniyet kimyasal şube müdürlüğü tarafından verilen rapora göre, nadira kadirova’nın swap izinde, atış bulgularına rastlanamadığı belirtiliyor. swap örnekleri olaydan birkaç saat sonra alınmış.”

  link
 • herkesin gözünün içine baka baka bu olayı kapatacaklar gibi geliyor. adalet bir gün herkes için gerekecek bunu unutuyorlar.
 • milletin neden akahpeli olmak için can attığının göstergesidir. akahpeliysen, bağlantına göre her türlü pisliği yaparsın ve bu yanına kalır.
 • umarım şerefli savcılar bitmemiştir bu ülkede. o kız hepimiz olabilirdik. hepimizin bir tanıdığı olabilirdi. bu işin sonu adaletle biter umarım.
 • alenen ortada herşey.
 • şimdi görelim “şirin” likleri, yazdığın senaryonun boşa çıkmasının ardından yeni gevelemelerini şirin bey!
 • kriminal raporu hazırlayan cefakar insan ailesini de alıp köyüne gitsin bir süreliğine, ne olur ne olmaz.
 • (bkz: sevim tanürek) öldürenlere bir şey yapıldı mı ?

  1998 sevim tanürek ölümünün örtbas edilmesi

  adaletin a sı varsa bu olayın üzerine gidilmelidir.
 • bir vakit kabile reislerinden birinin karısı bir suç işlemiş, araya aracılar girerek peygamber'den cezayı uygulamamasını rica etmişti.

  hz peygamber : “sizden öncekilerin helak olmasına sebep şerefli biri çaldığı zaman onu bırakmaları, zayıf biri çaldığı zaman onu cezalandırmaları olmuştur. nefsimi elinde bulunduran allah’a andolsun ki, muhammed’in kızı fatıma da çalsa, elbette elini keserim!” (buhari, hudud, 11)

  siyasal islamla gerçek islamı ayırt edebileceğiniz güzel bir örnektir nadira kadirova.

  meydanlarda hz. ömer'e kendisini benzetmekle olmuyor işler.

  bakınız size hz. ömer'in oğlu abdurrahman'ın başından geçeni de aktarayım, ki muhtemelen bu olay nedeniyle ölmüştür.

  hz. ömer’in abdurrahman adındaki oğlu mısır’da iken, başka bir arkadaşıyla bir defa şarap içmiş ve ardından hemen pişman olup, hem kardeşi abdullah’a, hem de mısır valisi amr b. as’a gitmiş ve cezayı tatbik ederek kendisini temizlemesini istemiştir. amr b. as, kendisine evinin avlusunda -sopayla- cezayı halka açık tatbik etmiş. ancak kardeşi abdullah, konuyu babasına da duyurmayı uygun görmüştür.

  olayı duyan hz. ömer, vali amr b. as’a haber göndererek oğlunu kendisine göndermesini istemiştir. vali, “allah’a yemin ederek hz. ömer’in oğlu abdurrahman’a bir ayrıcalık yapmadığını, herkesin önünde evinin avlusunda bu cezayı tatbik ettiğini” belirten bir mektubu -abdullah b. ömer vasıtasıyla- göndermiş ise de, hz. ömer oğlunun yanına gönderilmesinde ısrar etmiş ve nihayet gönderilmiştir.

  hasta ve bitkin bir vaziyette olan oğluna hz. ömer tekrar cezayı tatbik etmek istemiş, fakat abdurrahman b. avf: “ceza bir defa tatbik edilmiş” diyerek, ikinci kez cezanın uygulanmaması için ricada bulunmuştur. ancak hz. ömer -daha önceki cezanın uygulanmasına iltimas karışmış olabilir düşüncesiyle- bir daha cezayı tatbik etmiştir.

  hatta sopayı vurmakla görevli memurun yavaş vurduğunu farkettiğinde sopayı kendi almış oğluna bütün gücüyle vurarak o dönemin cezasını kendisi tatbik etmiş, 40 sopa vurma işi bittiğinde de bayılan oğluna sarılıp ağlamıştır.

  abdurrahman olaydan yaklaşık 2 ay sonra vefat etmiştir. kaynaklar başka bir hastalık der ama bana kalırsa hasar gören iç organları sebebiyle, belki iç kanamadan belki başka bir sebepten o ceza nedeniyle ölmüştür.
 • bu kız duymaması veya görmemesi gereken bir şeye şahit oldu. ne olur ne olmaz diye ortadan kaldırdılar işte. bu kadar basit.