• yeni açılan eski kitap satış sitesinin ismi. bir nevi gelecegin abebooks.com'u.aradiginiz her türlü eski baski, veya baskısı tükenmiş, nadir, antika kitaplarin bulunduğu gün geçtikçe büyüyen database sayesinde çılgın kitaplara ev sahipligi yapan site. (bkz: reklam kokulu entryler)

http://www.nadirkitap.com/
  • sene başından itibaren yenilenmiş yüzüyle 51bin'i aşan kitap adediyle artık guzel bir kıvama gelmiş kitap satış sitesidir, diger sitelerden tek farki herseyin olması gerektigi gibi ve kusursuz olmasıdır.bu cok onemlidir cunku gittigidiyorda hicbirsey olması gerektigi gibi degildir.
    ayrıca kitabı bir kişi degil bir cok kişi listelemekte siz satıcıyla diaologa gecip kitap hakkında bilgi alabilmektesiniz, yani ben en azindan bilgi veriyorum digerlerini bilemem...
  • içindeki satıcıların yüksek fiyat politikası sebebiyle gittigidiyor.com'a alternatif oluşturamayan site. öyle ki hali hazırda satışta olan bir çok kitabın ikinci eli yenisinden pahalıya satılıyor!

ancak özellikle eski kitaplarda gittigidiyor.com'dan daha fazla seçenek sunduğu da bir gerçek.
  • nadir kitap arayanlara; benim yaşımdaysanız annelere babalara, yok gençseniz dedelere ninelere hediye edilebilecek "mecmualar" arayanlara; çeşitli konularda eski ders kitapları arayanlara; bir de, osmanlıca biliniyorsa tarihin değiştirilmemiş olduğu zamanlardan da bahseden kitaplar arayanlara deva olan bir site. nefisto.
  • "kadıköy sahafları"nın birlikte hareket etmelerini sağlayan olu$umdur. aynı birlikteliği "beyoğlu sahafları" sağlayamadıklarından dolayı onlar da bu olu$uma dahil olmu$lardır.

oysa ki kafkas pasajındaki sahaf sayısı, iki katlı aslıhan pasajı sahaflarından sayıca daha azdır.

bazı sahafların kargoları birlikte gönderme uygulaması kitap alma konusunda ekonomik dü$ünen bünyelere doping niyetinedir.

tamamen olmasa da bir nev'i "türkiyenin sahaf veritabanı" olarak dü$ünebilirsiniz.
  • iyi güzel de altı milyonluk kitaba beş milyon kargo parası ödedikten sonra ne skime derman olacak onu anlamadım.
  • dün bu siteden satın aldığım 10 ciltlik kitap dizisi bugün öğle saatlarinde elime ulaştı. kargolama güzel yapılmış ama kargo parası biraz pahalı. daha iyi kargo anlaşması yapmaları gerekli. yine de çok hızlı ve güvenli diyebilirim.
  • hiçbir yerde bulamadığınız kitapları hemi de 2. el temizlerini bulmak mümkün. ama aldığınız kitaplar ayrı ayrı sahaflardansa ve de onlar da aralarında anlaşmalı kargo yapmıyorlarsa kitap paranız yüz lira kargo paranız kırk lira tutabilir. burda tutmuşu var.
  • aradığım her kitabın ikinci elini* kolaylıkla buluyorum. amanın çok güzel bir site, sahaflar voltran oluşturup satın aldığınız kitapları kargo birleştirme de yapabiliyor. böylece 10 farklı sahaftan kitap alsanız da bir defa kargo parası ödemiş oluyorsunuz.

yaba daba du!
  • üniversite düzeyinde bir matematik kitabını nasıl aratacağım bu sitede bir türlü bulamadığım, bence arama kısmı kötü yapılmış site.

matematik yazsam aramaya, binlerce ilkokuldan üniversiteye matematik kitabı,
    ders kitaplarından üniversiteye baksam, matematikle ilgili ilgisiz binlerce kitap,
    matematik ve üniversiteyi aynı anda aratsam ise 3-5 kitap çıkıyor sadece.

aramadan bıraktım ben de.
hesabın var mı? giriş yap