40 entry daha
  • türkiye koşullarında mecburen varolması gereken uygulama. çocuğu olmasa bile kadının ne yazık ki çoğu kadının ekonomik güvencesi kocası. keşke böyle olmasaydı ve kadın okusaydı, çalışsaydı. düşünün türkiye gibi bir yerde okutulmamış ya da hatta okutulmus ama iyi okutulmamış bir kadın var. ailesinin ona çizdiği gelecek evlenmesi haliyle. iş dünyasında çok şansının olmadığı gerçek. yapabileceği çok iş yok. biriyle evlenerek o kişiye eş olma, evinin işini yapma, çocuk bakma gibi sorumluluklarla maddi bir geliri olmadan yaşıyor. onunla bunları bilerek evlenen kocası, bir gün boşanmak istese ya da kadın boşanmak istese ( böyle bir hakları sözde var anvak uygulamaya geçince çok ciddi bir siddet yoksa ekonomik ve toplumsa nedenlerden dolayı biliyorsunuz ki kadın boşanmaktan korkuyor) ne olacak? ailesi yaşıyorsa imkanları yettiği kadar bu kadına destek olurlar belki. belki onu da yapmayan olur ya da yapamayan. bu evinin kadını toplum modelinin bir sonucu olarak nafakaya bağımlıyız. keşke herkes eşit bir birey olarak çalışıp iş hayatında, özel hayatta eşit fırsatlara sahip olsalar. her adamın her kadına nafaka vermesi mantıklı değil. ancak kadına layık görülen bu karın tokluğuna çalışan ev işletmecisi muamelesi deavam ettikçe, bu sisteme mecburuz.

ayrıca engelli çocuğunun nafakasını üç yıldır ödemediği için ceza gelen adamın, nafaka kalksın mağduruz.ben yeniden bir hayat kuracaktım. ceza silinsin bundan sonra yollarım. tarzı karaktersiz konuşmalarına da şahit oldum. davaro o çocuk ebenle haminnenin mi çocuğu? senin çocuğun. yaa, aile planlaması diye boşuna demiyoruz. madem bakmayı düşünmüyorsun, 3 kuruş yollamak sana zor geliyor, ne diye yaptın çocuğu. işte öyle yaptım salıyorum şimdi olmuyor.
206 entry daha
hesabın var mı? giriş yap