şükela:  tümü | bugün
  • pozitif ayrimciligin bokunu cikarmak.
  • bu kişiler nafaka ödememek uğruna hapis yatmayı göze almayacaklarına göre, en baştan yüksek meblağ belirlenmiştir diye düşünülmeyip hapise atılan kişilerdir.
  • vay amk.

yine kadın ları suçlu çıkarmışlar ya la.

nafaka ödeyemediği (!) için hapiste yatan 25.000 kişi varsa ( ki yalan . max sayı bi iki bindir ) bunun suçlusu sırayla:

1. evlenmeyi ve çoğalmayı teşvik edenler.
    2. götünün çapına bakmayıp evlenip çocuk sahibi olanlar.
    3. ayrıldığı kadına nafakasını ödemeyeler .
    4. ülkede bi ekonomik kriz varsa ( aynı gazeteye bakarsak yoktur ) bu krizin sorumlularıdır.

süresiz nafaka zülmu (!) ymuş. ba ba ba.

evlenirken bakire olsun boşanmışsa aranıyordur orospu ama nafakaya gelince meeee .

hadi lan ordan.

edit: " hani kadın erkek eşitti " diye mesaj atanlara ithafen:
    " dul veya boşanmış bir kadınla evlenir misiniz " tosunlar . delikanlı olun. kıvırnadan cevaplayın. hatta dur soruyu doğru sorayım " sevgili ana larınız siz bi tanecik şehzade oğullarının dul veya boşanmış bi kadınla evlenmesine izin verir / rıza gösterir mi " .

hayır mı. o zaman shut the fuck up

edit 2: okuduğunu anlamayan ne çok mal doldurdular lan sözlüğe. dangalaklara " ananız bakire olmayan gelin ister mi " diye sormuşum bakire sözcüğünü okuyunca beyinlerine kan gitmeyen bazı andavallar götlerinden çıkarım yapmış. bi ton başka andavall da favorilemiş.* .

son ps: cahillikten gurur duymak son 15 yılda bu ülkeye sokulan bi zehir. eskiden bi adam okuduğunu anlamayınca susardı. şimdi meal yazıyor. 30 sn ye vakit ayırsa insan profilime erkek olduğumu anlar ama yok artık cehalet erdem ve kadın düşmanlığı bi grup insanın kimliği.

yazık.
  • bir yazarın, altında bekareti nafakaya sattığı başlık. iki düşün bir yaz lan. yazdığın şeyin ne anlama geldiğinin farkında bile değilsin.

çok mesaj geldiği için bir edit yapma gereği duyuyorum.

(bkz: #100618831) entry'de kardeşimiz diyor ki, "evlenirken bakire olsun boşanmışsa aranıyordur orospu ama nafakaya gelince meeee ."

meali şu; bakire arıyorsun ama nafaka istenince mee liyorsun. bu söz, "lahanayı yerken katır kutur sapına gelince mee" den alıntı, uyarlama. yani bekaret ile nafaka olgusunu bir bütünün iki parçası olarak tanımlıyor. yani bekaretimi alırsan diyor(ne demekse) nafakayı vermen haktır. halbuki bu şekilde "kadını" alınıp satılan bir değer olarak görüyor. yani bekareti diyor elde ettiysen bunun maddi bedelini ödeyeceksin, öderken şikayet etmeyeceksin. çünkü sen bekareti elde ettin. aslında fikrin içinde bu sözüyle iki kayaya birden tosluyor. birisi bekaret olgusuna biçtiği kılıf, diğeri ise bunun maddi karşılığı.

feminist olmadığım halde kadın erkek farketmez bakirlik, bakirelik, bekaret vs.. kavramlar benim için bir anlam ifade etmemektedir. bu kadar söylüyorum. insan savunduğu fikre nasıl ihanet eder canlı örneği. tabi ki iyi düşünemediğinde ihanet eder. muthemelen farkında da değil arkadaş.

editiki: meriç kardeşim demiş ki profilime girsen anlayacaksın erkek olduğumu. birincisi senin profiline bakmak zorunda değilim (bkz: #88293967). ikincisi de şimdi anlıyorum ki, erkek olduğun için toslamışsın o kayalara. kadın olsam senin benim hakkımı savunmanı istemezdim açıkçası. çok kötü la argümanların.
  • bekarlık vergisi mi?

nafaka ödeyemediğin için mapus mu?

ortadoğuda sıradan birgün.
  • baştan mal ayrılığı rejimi uygulayın

erkek nafaka zulmune tabi tutulduğu için evlilik öncesinde kadınlardan en az 1 milyon liralık senet isteyin.

sonra gidip evliliğinizi yapın.

edit: mesaj atanlar oluyor. nafaka ile mal rejimi ayrı diye. biliyoruz.
  • yasalarını avrupa'dan alan fakat zihniyet olarak ortadoğulu olan bir ülkedeki .msalak adamların, sidikli avratların peşinde koşması sonucunda böyle bir durumun olması gayet normaldir.
  • ödemeden dava görülürken basıp gideceksin tr'den bir daha nah seni bulur nah senden para alır.
  • iri meme uzun bacak ince bel için evleneneler, nafaka nafaka diye melerler. ayakları yere basan hayata karşı duruşu olan hatunlarla evlenin. sonra buraya gelip ağlamayın