şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • şuan gündemde olan ve çok yakın zamanda yasalaşması beklenen yeni nafaka yasası.

bundan böyle 1 yıl evli kalıp ömür boyu nakafa almak yok. kısa süreli evlilikler için en az 2 yıl nakafa ödenmesi düşünülüyormuş. örnek vermek gerekirse; 4 yıl 3 ay evli kaldıysan boşandıktan sonra 4 yıl 3 ay nafaka alacak sevgili kadınlarımız.

yani bir nevi “ne kadar evlilik, o kadar nafaka” gibi bir durum ortaya çıkacak. önce ki nafaka yasasına göre bence oldukça mantıklı. şimdi nafakayla geçinip yan gelip yatanlar düşünsün.

kaynak
    edit: kaynak eklemesi
  • çok çok çok mantıklı. +1 destekliyorum. referandum yapılsa tüm aileyle destek vereceğim hatta ve hatta erzak yardımı bile yapacağım karardır.

inşallah böyle bi yasa çıkarılır.
  • işe yaramaz, nafaka peşinde koşan kadın süreci uzatır da uzatır ben kocamı seviyorum der mahkemeyi erteler bu sefer kurtulayım diye sözleşme yapar ömür boyu nafakaya da razı olursunuz zaten
  • buralar karışacak vaziyet alın.

genç feministler rahatsız olabilir bu konuda. zira büyük para kapıları kapanacak.

tanım: iliklerime kadar desteklediğim hede.

edit: şeyma subaşı da bizi görecek mi?
  • niye illa nafaka veriliyor ben onu anlamadım.

madem eşitiz, kimse kimseye para vermesin bunun süresi değişiyor diye niye sevinilsin ki?
  • (bkz: nadafaka)
  • ben de katılıyorum. ayrıca bir kadın eş seçerken yanlış karar aldıysa bunda kendisi de sorumludur. evlenmeyi kabul edip 1 yıl içinde boşanılıyorsa, tüm suç erkeğin değil.
  • şeyma subaşı'nın merakla takip ettiğini düşündüğüm yasa tasarısı. zengin kocaya ebedi sadakat artık gold diggerlar
  • parazitler damlamadan yazalım. en iyi yanı da nafaka ödemeyene hapis cezasını kaldırmak olmuş. kadına şiddeti devlet eliyle körükleyen bir diğer etmendi.