şükela:  tümü | bugün
  • 2020 tokyo olimpiyatlarında, taekwondo +67kg'da ülkemizi temsil etme hakkı kazanmış olan taekwondo'da avrupa ikincisi sporcumuzdur. 1995 doğumlu, 8 yaşından beri spor yapmakta, boyu 1,86 m ve kilosu 70 kg.
  • dünya ve avrupa şampiyonu taekwondocu. 2020 tokyo olimpiyatlarinda kendisinden en kötü bir bronz madalya beklediğim için ilk entriyi ben gireyim dedim. kendisini çok öncelerden takip ederim. milli takım maçlarını izlerken takımda kapalı bir sporcu olmasi dikkatimi çekmişti. gerçi şimdilerde açılmış tabi kendi tercihidir. bişey diyene burdan dalarim. boyu diğer sporcularimiza göre uzundur. 186. sanırım önceden voleybol ya da basketbol ile uğraşıp sonra dövüş sporlarına geçen hiperaktif bir gencti
  • 2020 tokyo olimpiyatları’ndaki ilk tur maçında (+67kg'da) dominik cumhuriyeti’nden (zayıf/iddiasız) rakibine uzatma raundunda altın puanla yenilip elenen taekwondocu. sanki uyur gibi bir hali vardı. kaybedince o üzülmedi, ama biz ev halkı olarak sabahın 04’ünde çok üzüldük. nur tatar gibi nafia kuş’tan da madalya beklenirken elenmeleri gerçekten üzücü. bir o kadar da düşündürücü. yıllarca federasyonun yatırımlarıyla olimpiyatlara hazırlanan sporculardaki bu ruhsuzluk iyi analiz edilmeli.

    anlaşıldığı kadarıyla nafia kuş da japonya seyatine gitmiş. ahmet örken ile onur balkan’ın ruh eşi sanırım! olimpiyat ruhu diye bir şeyden haberdar bile değil.
  • 2022 avrupa tekvando şampiyonasında yarı finalde polonyalı rakibine 6-3 yenilerek bronz madalyada kaldı. iyi başladığı turnuvada bir anlık hatasına yenik düştü ve maçı kaybetti. 2024 paris olimiyatları için puan alan adanalı sporcumuz daha iyi sonuçlar alacaktır.
hesabın var mı? giriş yap