şükela:  tümü | bugün
 • naruto evreninde uzumaki klanı soyundan gelen, amegakure köyünün bir shinobi’si (ninja). aynı savaşın yetimleri ve arkadaşları olan yahiko ve konan’la birlikte akatsuki’yi kurarak acımasız shinobi dünyasına barış getirmeyi umdu. yahiko’nun ölümüylü pain takma adını seçip, konan’la birlikte her türlü yola başvurarak, dünyayı barışa mecbur edecek yeni bir akatsuki’ye liderlik etmeye başladı. tabi, bu düşüncesindeki vahşeti aynı soydan gelen naruto uzumaki sayesinde görmüş kendisinin bu çılgın dünyanın verdiği buhranla başaramadığı fikri kendisine devretmiştir. kontrolü altında olduğu madara uchiha-obita uchiha ikilisinin planlarına engel olmuştur. serinin sahip olduğu en acıklı karakter tema müziği girei’ye sahiptir.
 • işi gücü fenerbahçe olmuş bir troll. engelle geç.
 • hayatı zorluklarla geçmiş rinnegan kullanıcısı.
  daha çocuk yaşta konahalı ninjalar tarafından ailesi yanlışlıkla öldürülmüş ve sokaklara düşmüş her ne kadar jiraiya sensei onu mükemmel eğitse de binbir türlü oyunla en yakın arkadaşını kaybedip karanlık tarafa geçmiştir.
  eşsiz bir gücü vardır ve eğer naruto onu ikna etmeseydi kesinlikle konaha da canlı bırakmazdı çünkü naruto sennin modu yeni öğrenmişti ve savaş tecrübesi yoktu.
  her ne kadar yaptıklarını onaylamasakta kendisine duyulan saygı büyüktür.
  (bkz: pain)