şükela:  tümü | bugün
 • öyle de olsa, böyle de olsa (bkz: nagasaki)
 • onuncu nesil çaylak.
 • eric faye kitabının ismidir. çevirisi nilda taşköprü'ye aittir ve sel yayınlarından çıkmıştır.

  evinde eşyaların esrarengiz bir şekilde yer değiştirmesiyle harekete geçen orta yaşlı bir erkeğin araştırmalar neticesinde ulaştığı gerçeklerin hüznüyle biter.
  --- spoiler ---
  öyle bir gün ki artık hiçbir şey olmuyor.kaderin ipi,fazla gerilmekten olacak,birden koptu.başka hiçbir şey olduğu yok.doğumun o şok dalgası artık ne kadar uzak! işte modern hayat. varlığın, başarı ile başarısızlık arasında asılı duruyor. kanın donması ile akması arasinda.
  --- spoiler ---
 • eric faye kitabı...
  fransız yazar eric faye bu novellasını 2008 yılında japonya'da çıkan bir gazete haberine dayanarak yazmış. olası zor bir olayın gerçek olduğunu bilerek okumak heyecan vericiydi. güzel bir kitap...
  evinde kendi yarattığının dışında hareketler keşfeden yalnız yaşayan bir adamın hikayesi...
 • insanlık tarihinin en yüz kızartıcı suçu işlenirken ve sonrasında ki suskunluğun bıraktığı ağır travmaların yaşandığı şehir...
  göz yaşları hiç dinmedi...

  [http://https/https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-40871418
 • eric faye,'nin, nagazaki'nin banliyösünde yaşanan bir olaydan esinlenerek yazdığı kitabı; bir çırpıda okunan kitaplardan.

  yazarın hayatındaki değişimleri bir heyelana benzeterek "heyelan, işini daha ağır, belli etmeden görüyor, yaşamayı istediğim hayatı parça parça götürüyordu. ne yaparsam yapayım elimden bir şey gelmiyordu. bir şeyler kırılmış olmalıydı." şeklinde ifade etmesi de oldukça etkileyici geldi bana.

  --- spoiler ---
  tanımadığınız birine yazılacak bir mektuba başlamak için en uygun cümle diye bir şey yoktur. birbirimizi "gerçekten" yalnızca bir kere ve ne denli tuhaf koşullarda görmüş olsak da birbirimize tamamen yabancı olmadığımız gerçek.
  ...
  anlam diye bir şey yoktur; yani anlamın ortaya çıkışı kendiliğinden olmamıştır. anlam denilen şey, insanlar tarafından yaralara merhem niyetine icat edilmiş, anlam arayışı da insanları ele geçirmiş, zihinleri bulandırmıştır.
  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap