şükela:  tümü | bugün
  • 3 ağustos 2018 günü habertürk kanalında erdoğan'ın açıkladığ 100 günlük icraat programlarının tartışıldığı gerçek fikri ne programında yaptığı hezeyandır. tam kelimesi kelimesine olmasa da söylediği şu:

- bazı projeler bize uygun ama bazılarının bizim kimyamıza uygun olmadığını düşünüyorum. örneğin uzay ajansı. bizi uzay çalışması yaparken düşünemiyorum. bizi aşan iş. tarihte var mı böyle bir şey. ben bilmiyorum.

bre cahil. tarihe bakmayı bilseydin uzay ilminin temellerini atanların coğrafyasında yaşadığını görürdün. uluğ bey'i, öğrencisi ali kuşçu'yu, erzurumlu ibrahim hakkı'yı...

kime ne diyorsam.
  • erdoğan'ı eleştirmeye alışık olmadığı için saçmalamış.
  • zerre haz etmem ama doğru söze ne hacet.

her kuşu siktik bir leylek kaldı di mi ?

çağır uluğ bey'ini , ali kuşçu'nu da hayatı twitter'dan ibaret sanan dangalak liselilere temel matematik öğretsinler.

bırakın tarihe bakma romantizmini artık. realiteye bakın.

milyon küsürünün çözdüğü soruları topla böl 3 etmiyor 3.
  • haklı bulduğum beyanat. her şey sırayla yani önce türkiye matematikten 5, fen bilimlerinden 2, sosyal bilimlerden 6 net yapan gençlerine dünya standartlarında bir eğitim versin sonra bu gençler instagram, youtube'dan falan kafasını kaldırsın önce motor yapabilecek seviyeye gelsin uzay ajansına sıra gelir.
  • daha arkamızdaki yıkıntıları toparlamadan önümüze gökdelen dikmeye çalışıyoruz. “neyimize?” demesi doğru değil tabi biz tarihimize bakarak adımlar atarsak daha çok yeri öperiz.

önce şu eğitim sistemini iki elle doğrultamıyoruz. veremeyeceği sözler veren bir iktidar olmak ne kolaymış üstelik 21. yüzyılda. insan hayret etmiyor tabi nerdeyse 16 senedir böyle.
  • gayette haklıdır efendim , kadın resmen göte göt demiş.
    biz daha bilgisayar işlemcisi üretemiyoruz kalkıpta uzaya ajans kurmak hayalden öte bir şey değildir.
  • cumhurbaşkanı'nın kıraathanelerde beleş kek dağıtmakla övündüğü bir ülkede haksız sayılmayan bir ifade.

neyimize bizim uzay ajansı, neyimize bilim, ilim! kahvehanede kekinizi, çayınızı içip sorgulamadan itaat edin demenin kibarcası bu söylem.

müstehak size!
  • nagehan alçı'nın bozuk saat hesabı ilk defa doğruyu söylemesidir.