şükela:  tümü | bugün
 • norvecli yazar erlend loe tarafindan yazilan kitap dilek basak tarafindan dilimize cevirilip tavanarasi yayincilik tarafindan yayinlanmistir. 25 yasindaki kahramanin yalin dusunebilme yetenegi okuyanlari sasirtmayi basarir.
 • 25 ya$inda, universiteyi birakip, her$ey birdenbire anlamsiz geldigi icin top firlatmaya ba$layan, cakma tahtasiyla hayatin manasizligindan ve bir$eyler yap(a)mamanin sorumsuzlugundan kurtulmaya cali$an kahramanin gozunden izledigimiz cocukca kitap.
  tuvallette okunabilecek kadar light, fazla beklentisi olanlarin biraz hayal kirikligina ugrayabilecegi, insani yormayan, cabucak okunup, tuketilebilen, eski cocukluk gunlerine kisa sureligine goturup getiren bir roman.
 • insanda çakma tahtası alma ve liste çıkarma isteği uyandıran, tadı damakta kalan kitap.
 • liste çıkarmak, kırmızı bir top bulup bütün gün duvara atıp durmak, meteorolog arkadaş edinmek, faks makinesi almak gibi garip şeyler isteten kitap, üstüne bir doz da beyaz zenciler çok iyi oluyor, ama bu kitabı okuyan birinin hayatındaki her şeyi listelere sokma gibi takıntıları oluşabilir, her yer kağıtlarla doluyor sonra. bi de çakma tahtası var ama onu kafamda canlandıramadım pek.

  edit: salaklık bende, kapağa koymuşlar nesini canlandıramıyosam.. *
 • hiç bitmesin dediğim kitaplardan biridir, hayattan, kötülük namına ne varsa hepsinden, hırstan filan uzaklaştırır insanı, pir-ü pak eder. ne yazık ki tavanarası yayıncılık kapandığı için kitabını fellik fellik aramama rağmen bulamamaktayımdır, görenlerin bulanların insanlık namına mesajlarını beklemekteyimdir...

  (bkz: sözlük bana kitap bul lan allahsız)

  istek üzerine dit dit edit: buldu vallaha! kitaplıkta duruyo kıpkırmızı cici cici! special thanks to gioberg!