şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: niobe) .
 • kenya'nin baskenti.
 • turistlere yönelik suç işleme oranının hayvanlar gibi olduğu kenttir. son yıllardaki hava kirliliği sorunu da kenti yaşanmaz bir hale getirmeye başlamış. turistler için tek çekici tarafı zannedersem güneyinde bulunan, kenya'nın en iyi milli parklarına olan yakınlığıdır.
 • gece şehirdeki taksiciler, turistleri beş dolara şehir turuna ikna etmeye çalışırlar. gece caddelerde gezmenin çok tehlikeli olduğunu bilen turistlerin bir kısmı taksiyi seçer. taksi onları birkaç kilometre gezdirir, sonra taksinin önünü aniden iki araç keser. araçlardan çıkan silahlı adamlar, taksinin içindeki turistleri dışarı çıkarır, ölesiye döverler. turistlerin cüzdanını ve değeri eşyalarını gasp edip, anlaşmalı oldukları taksiciye harcını verirler ve olay yerinden uzaklaşırlar.
 • kızılmaske'nin problem ya$andığında paltosunu giyip,kötü adamları tokatlamak için indiği $ehir.
 • teror orgutu pkk lideri abdullah ocalanin yakalandigi sehirdir.
 • trafik sikistiginda, trafik polisinin arabalari ittirmeye calisarak, yolu acma cabasina girdigi sehirdir.
 • türkiye'nin bir büyükelçiliğinin bulunduğu şehir
 • bu şehirde arabaların camlarında (kelebek camından tutun da ön arka lambalarına ve hatta rüzgarlıklara kadar tüm camlarında) plakalarının yazılı olduğunu göreceksiniz. bir değil iki değil bir sürü arabada bu durumu görünce sormak ihtiyacını hissettik "kardeşim nedir bu her tarafa aranın plakasını yazma hevesiniz?" diye. aldığımız cevap camların çalınması ihtimaline karşı bir önlem olarak yazıldığı şeklindeydi. yazıyı cama çok ince rafine kum tanelerinin basınçlı şekilde püskürtülmesi yoluyla yazdıkları için camdan kazımak mümkün olmuyormuş. buradan hareketle şehirde ne boyutta bir hırsızlık faaliyeti oduğunu kestirebilirsiniz sanırım.

  yazıya adet olduğu üzere güvenlik konusundaki olumsuzluklarla başladım ama aslında o kadar da kötü değil en azından şehir merkezinde durum. yani kıçınızdaki cüzdana sahip olursanız, mümkün mertebe mekanların önündeki bilindik taksileri kullanırsanız, yanınızda çok fazla para taşımazsanız gayet güzel eğlenip tadını çıkarabileceğiniz bir şehir. şimdi büyük kültür hizmeti olarak popüler mekanların adlarını veriyorum:

  yemek konusunda italyan restoranları trattoria ve acapulco benim öncelikli tercihlerim. bunlardan başka japon restoranları frusato ve mizono ama özellikle mizono çok güzel. çin yemeği için chinese plate ve zebra, zürafa eti filan yemek istiyorsanız güzel bir yer vardı da adını unuttum şimdi, aklıma gelince yazarım:) (ekleme: mekanın adı carnivore idi. mesaj marifetiyle hatırlatan kaptan cuma'ya teşekkür ederim.)

  nairobi'ye gelmişiz, yemeği de yemişiz, türk genci tanışmak (kaldırmak yazacaktım ayıp olmasın diye yazmadım) ister diyenler için gece yaşamı mekanlarımız şu şekilde sıralanabilir. tabi ki tavsiye sırasına göre: florida2000, madhause, casablanca, cipsy, payment(bunun isminden emin değilim, kafa güzeldi, peyment deyip durdular ama mekanın ismini tabeladan okmuş değilim), salı akşamları inter continental hotel'de karaoke gecesi var, kalabalık oluyor.

  netice itibariyle o kadar gezdik tozduk, bir güvenlik sorunu yaşamadık. ekstra kıllanmaya lüzum yok.

hesabın var mı? giriş yap