şükela:  tümü | bugün soru sor
 • malezya başbakanı.

  şu sıralar kendisi epey gündemde. moğol bir mankeni öldürüp, cesedini de tanınmasın diye orduya ait patlayıcılarla patlatan iki özel tim askerinin emri razak'tan aldığı söyleniyor.

  iddiaya göre metresi olan moğol manken razak'ın yaptığı silah ticareti anlaşmasından yüzde istiyor ve tehdit ediyor. razak da askerlerine mankeni öldürtüp cesedini patlatıyor.
 • yolsuzluk tartışmaları devam ederken yakıt ve elektriğe ağır bir zam yapıyor. tepkiyle karşılaşınca da "ama ıspanak fiyatları düştü" diyor. yalnız ülkede her şey pahalanırken sadece ıspanak fiyatı düşmüş, mesela diğer sebzelerin hepsinin fiyatı artmış.

  şu sıralar malezyalı muhalifler kendisiyle internette ağır dalga geçmekteler. tabi her yalancı ve hırsız politikacı gibi razak'ı da ölümüne savunanlar var: onlar da başbakanlarını desteklemek için ıspanağın faydaları üzerine destanlar yazmaktalar.

  olup biteni taze taze takip etmek için adamın adıyla birlikte kangkung* diye aratmak yeterli, yığınla çıkıyor.

  http://www.youtube.com/watch?v=xw_r59vbxzw
 • çok ilginç bir şekilde yolsuzluk soruşturmalarını savuşturan malezya başbakanı.

  http://www.bbc.com/news/world-asia-35407017

  avukatı, hesabında bulunan 681 milyon doların iddaa edilen devlet kaynaklarından çalınma olmadığını, aksine suud ailesi tarafından kendine hediye edildiğini belirtmiş ve davayı kazanmıştır.

  şimdi muhalefet liderleri, bu paranın 2013 seçiminin kazanılmasında kullanıldığını idda ediyorlar.

  anlaşılan malezya'da da rıza zarrablar ve recep tayyip erdoğanlar var.
  ortadoğu'da bazı partiler hak etmedikleri şekilde seçim kazanıyor diye üzülmeyin, sebebi var.
 • seçimi kaybedince, zimmetine geçirdiği paralarla kaçmaya çalışırken yakalanan, hakkında yurt dışına çıkma yasağı kararı alınıp, malvarlığına el koyulan malezya eski başbakanı. birinin de dostuydu sanki ama hatırlıyamadım.

  kaynak

  baska kaynak