şükela:  tümü | bugün soru sor
  • jerzy gorski adında eroin bağımlısı bir triatlon sporcusunun hayatını anlatan 2017 yapımı biyografi filmi.

    polonya yapımı olması yüzünden pek dikkat çekememiş gözükse de türü açısından zamanla kült sayılabilecek kadar etkili, vurucu bir film. ayrıca da başroldeki jakub gierszal da yaşamış resmen filmi, oyunculuk yapıyor gibi bir hali yoktu.
  • hayatta ne kadar dibe batılabilir? bu kadar dipteyken, ayağa kalkmak bile bu kadar zorken ne kadar yükseğe tırmanılabilir? biz ortalama hayatlarımızdan bu kadar şikayetçiyken, vasatın altında olan yaşamıyla jerzy gorski'nin gerçekleştirdiği tam bir başarı öyküsü. uyuşturucu batağında her şeyini kaybetmekte olan bir adamı konu alıyor film. her şey bitmekteyken kendi tırnaklarıyla kazıyarak ikinci bir yaşam şansını, yeni bir hayatı elde etmek istemek. yapılabilir bir şey midir? insan doğasının sınırlarını ne kadar zorlayabilir? peki ya her şeyimizi ortaya koyduktan, kazandıktan sonra yeniden elimizdekileri kaybedersek... gerçek bir hayattan alınmış, başrolünde gayet güzel bir oyunculukla jakub gierszal'ı izleyebileceğimiz 108 dakikalık polonya yapımı başarılı bir film.
  • "azmin zaferi" türünden görünse de aslında zayıflıkla mücadele edip bağımlılıktan kurtulma üzerine çok ince detaylara giren film. jakub gierszal'ın oyunculuk yapmadan direkt yaşamış.
  • lehçe en iyi demektir.

    (bkz: best)