• bir dipten zirveye çıkma hikayesi. izleyin, güzel film. yukarıdaki yazarın bahsettiği gibi motivasyona aç olanlar izleyebilir. ama beni biraz boşlukta bıraktı. ne filmdeki karakter kadar dibi gördüm ne de hayat karşıma onun karşısına çıkarttığı insanları çıkarttı. hep arada bir yerlerdeyim. önceleri dibi görmeden, ayağım yere değmeden zıplayıp yükselemeyeceğimi düşünürdüm. bu filmi izledikten sonra anladım ki benim dibi görmem demek, 20. kattan aşağı düşüp ölmem demekmiş. yani benim ayağımın yere değmesi yükselmemi sağlamaz, sonum olur. neden biliyor musunuz? çünkü beni tekrar yukarı çıkartacak bir amaç bulamayacağıma adım kadar eminim.
  • "azmin zaferi" türünden görünse de aslında zayıflıkla mücadele edip bağımlılıktan kurtulma üzerine çok ince detaylara giren film. jakub gierszal'ın oyunculuk yapmadan direkt yaşamış.
  • çöp tenekesinin üzerine çıkman himalayalar için hazır olduğun anlamına gelmez.

polonya yapımı gerçek bir hikayeye dayanan triathlon özellikle ıronman yapacaklar için harika bir motivasyon ateşleyici film olmuş. ıronman denilen şey de 3.8km yüzme 180km bisiklet 42km koşu yarışıdır ve filmde geçen double ıronman bu rakamların çarpı 2'sı.
  • etkileyici bir oyunculuk performansı ve şaşırtıcı bir hayat hikayesi. sadece bağımlılıktan kurtulmak için bir ilham kaynağı olarak saymamak lazım. azimli sıçıp duvarı delemeyecek yok.
  • lehçe en iyi demektir.

(bkz: best)
  • hayatta ne kadar dibe batılabilir? bu kadar dipteyken, ayağa kalkmak bile bu kadar zorken ne kadar yükseğe tırmanılabilir? biz ortalama hayatlarımızdan bu kadar şikayetçiyken, vasatın altında olan yaşamıyla jerzy gorski'nin gerçekleştirdiği tam bir başarı öyküsü. uyuşturucu batağında her şeyini kaybetmekte olan bir adamı konu alıyor film. her şey bitmekteyken kendi tırnaklarıyla kazıyarak ikinci bir yaşam şansını, yeni bir hayatı elde etmek istemek. yapılabilir bir şey midir? insan doğasının sınırlarını ne kadar zorlayabilir? peki ya her şeyimizi ortaya koyduktan, kazandıktan sonra yeniden elimizdekileri kaybedersek... gerçek bir hayattan alınmış, başrolünde gayet güzel bir oyunculukla jakub gierszal'ı izleyebileceğimiz 108 dakikalık polonya yapımı başarılı bir film.
hesabın var mı? giriş yap