• "yangını gördüm adım çoktu, hakkımı aldın zaten yoktu.
    gel bana anlat yaptığımı, seni de yakınca abarttığımı"

adamın canını çok yakmışlar, o da birilerinin canını yaktığını farketmiş. belki kötü bir tecrübe olmuş ama insanlık açığa çıkmış. acı fışkırıyor şarkıdan..

"kutlayanım var ağlayanım da, kutlayamazsan ağla yanımda"

türkçe ile mor ve ötesi'nin bileşimi süper bir olay..
  • "kuran'daki verilmiş bilgileri, bilim yeni yeni ayıkıyor koçum." diyerek sosyal bilimlerde yöntemi başka bir boyuta çıkarmış ortadoğu çomarı.

(bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)
  • mor ve otesi'nin bize geri donusudur bu.
  • filistinli bir çocuğun ağzından yazılmış harika bir mor ve ötesi şarkısı. şarkının isminin anlamını öğrendiğimde beni daha çok etkiledi.
  • sevgili mor ve ötesi'nin türkçede ayrı ve bitişik yazılması gereken "-de" eklerinin dersini nakarat bölümünde verdiği güzide bir şarkısı.

kutlayanım var ağlayanım da

kutlayamazsan ağla yanımda
  • kimin cennetlik kimin cehennemlik, kimin mümin, kimin kafir olduğuna karar verebileceğini sanan bir başka islamcı.*

türkan saylan* için yazdıklarına bakarak ne kadar dandik bir yazar olduğunu anlayabilirsiniz.

"ölümünden önceki bir kaç yılı başı kapalı bir şekilde geçirmek zorunda kalması da, yaradan'nın bizlere lutfu olmalı."

tıyneti de kıymeti de bu kadardır.

vakit harcamaya değmez.

(bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)
  • yahudilerin bayramı, filistinlilerin felaketi olan gün. israil'in bağımsızlığını ilan ettiği tarih olan 14 mayıs 1948 tarihini takip eden 15 mayıs 1948 nakba günüdür.
  • bağıra çağıra söylediğim mor ve ötesi şarkısı ; diğeri için (bkz: #19310318)

kutlayamazsan ağla yanımdaaaaaaa
    ruhumu al da yüzleş ak-lın- laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaooooaaaaaaa

mor ve ötesi' nin yıllarca hatırlanacak şarkılarından biri olacak. (evlat bak baban yazmış zamanında, hem de editsiz!)
  • masumiyetin ziyan olmaz albümünün en anlamlı ve en damar şarkısı.

müzik aletlerinin sessiz ve kesikli tınısı, ritmin de hafif bir aksaklıkta ilerlemesi şarkıdaki ağıt havasını iyice hissettiriyor. nakbanın anlamının ve filistin halkı için manasının bilinmesi halinde şarkıdan alınan zevk iki katına çıkacaktır.
  • festus gibi bir olaya eleştiri amacıyla yapılmış bir şarkı. gerçekten mor ve ötesi birşeylere karşı şarkı yapmayı en iyi beceren gruplardan birisi.
    "bak sana bayram bana bomba"

edit : şarkıyı yaklaşık 10. kez üstüste dinliyorum, yakında knock-out olup hastaneye gidebilirim, bi ambulansı hazır bekletin.
hesabın var mı? giriş yap