şükela:  tümü | bugün
  • bankamatik kartıyla peşin de çalışabilir. ama arabada pilav satan pilavcıdan pilav yiyemez o vakit.
  • benim bu. aklıma bile gelmiyor artık para çekmek. hem şöyle bir bilgi vereyim. dünyada ilk defa -kasım 2016 verilerine göre- nakit ödemeler kartlı ödemenin altında kaldı. daha yeni oldu bu. ödeme sistemlerindeki değişim başdöndürücü hızda ilerliyor. yani oyun daha yeni başlıyor.
  • benim gibi kredi kartıyla başı belada olan insandır.
    hayatım taksitlerle, kart asgarisi ödemekle, 3 ayda bir tamamını kapatıp yine karta yüklenmekle geçiyor.
  • küçük esnafın gıcık olduğu tiptir
  • burada paranın miktarı esastır aslında. çok cüzzi bir miktar dışında (mesela 50tl çünkü sözlük yazarları genelde hep 50 tl lik şey ettiklerinden) kalan tutarı cebinde taşımayan mantıklı insandır. 2016 yılı 3. dönem verilerini eylül sonunda açıklayan bkm, ülkedeki toplam pos cihazı sayısını 1.804.751, atm sayısını 48197 olarak açıklamıştır. bu durumda genelde yurdun bir çok noktasında acil nakit ihtiyacı veya ödeme yapılması durumunda isterse kartını kullanabilir. hatta günümüz teknolojisi atm cihazlarını kartsız para çekimi boyutlarına ulaştırmış, cep telefonlarını 7/24 mobil bir bankaya dönüştürmüş hatta ve hatta kredi kartı işlevselliğini kazandırmıştır. örneğin hiç bir banka ile çalışmayan bir kişiye dahi bir çok atm den para çektirebilir durumdadır. sonra yok efendim düşürdüm vay efendim kaybettim aman abim çaldırdım acaba nereye verdim neye harcadım gibi sıkıntılara girilmez. bir gün gelecek sokaktaki pilavcı gecenin bir vakti sattığı pilavların parasını gasp ettirmemek için nakit kabul etmeyecek. ve o gün bu başlığı oluşturan yazar entry sini editleyecek.
  • 2011 yılından beri benim bu. hatta pos yok sadece nakit diyene tamam kalsın diyorum ihtiyacım olsa bile 2020 yılında hala pos cihazı olmayan işletme siktirip gidip batabilir umrumda değil.
  • (bkz: cosmo kramer)
  • benim. çünkü taşıyacak para yok amk.