şükela:  tümü | bugün
  • nakil yoluyla, aktarilarak. (bkz: naklen yayın).
  • mavisakal grubunun 15.09.2015 tarihinde çıkaracağı albümün adı.
  • mavi sakal'ın yeni single'ı. sound çok güzel de o saçma sözleri yazan grup ile iki yol'u yazan grubun aynı olduğuna inanmak zor.

https://www.youtube.com/…cgl0bdmxc&feature=youtu.be
  • bir zamanların televizyon ekranlarındaki popüler kelime.

"evet sayın seyirciler olay yerinden naklen bildiriyoruz"
    "naklen yayın"

artık pek duymuyordum. demek şarkı olmuş.
  • kaan altan'ın ergenlikten hala cıkamadığını gösteren şarkı.

açarak camı bakarak camdan...

he cok yaratıcı mnkym.

o diil de genç osman yavaş niye alet oluyor böyle bi işe anlamak zor. mis gibi solo albümü var :

http://open.spotify.com/…bum/5m7xiiokuvvn9rt4wn9qdq
  • her yere yazdım buraya da yazayım, duyana kadar özlediğimi farkına varmadığım rifflere sahip mavi sakal şarkısı.

sounda da bayıldım.
  • mıncıklanmış duygular içeren şarkı. acaba albümün geri kalanı ne tür duygular içeriyor, merak etmekteyim.
  • genç osman yavaş'ı özlemişiz, mavi sakal ile daha çok özlemişiz. ancak şarkı için olumlu konuşamayacağım, genç osman ne söylerse dinlerim ama açarak camı bakarak camdan gibi sözlerle olmaz bu iş. ayrıca yaylılar da kalitesizlik katmış bence şarkıya, hem sertliği yumuşatıyor, hem arabesk bir hava veriyor. ben hayal kırıklığına uğradım.
  • bir zamanlar ne çok severdim dediğim grubun müziği güzel ama sözleri olmamış şarkısı. yine de yıllar sonra çıkmışlar bir selam demek lazım.

kendilerine şu güftemi hediye ediyorum. bestelerlerse bahtiyar olurum..

açarak camı bakarak camdan
    söndü mum devrildi şamdan
    sulamıştım çiçekleri akşamdan
    ben mavi sakallının biriyim
    hala efsaneyim hala diriyim
  • mavi sakal'ın eski gücünden enerjisinden bir şey kaybetmediğini gösteren şarkı. sözler, melodiler harika. şarkının tek zayıf yanı kaan altan'ın solo ile süslemeyerek sevenlerini az biraz üzmesi.

halbuki bir jenerasyon kendisini böyle tanıdı.

mavi sakal - ne kadar solo