• genel olarak kafkasya evlerinin bahçesinde bulunan, yerden uzun ayaklarla yükseltilmiş, ahşap ambarlara verilen isim nalia. ayrıca yeni evlenen çiftin orda yatırılması gibi bi adet daha var ki bolluk bereket alt metinli olsa gerenk.

(bkz: serender)
  • ayrica icerenkoyde, bostanci köprüsünü gecince solda subesi bulunan bir karadeniz restauranti. yemekler ciddi anlamda basarili. eger ki karadeniz mutfagina ilginiz varsa hosunuza gidecektir. cayeli kurufasulyeleri cok lezzetli. yanliz kalabalik bi grup degilseniz mihlama cok gelecektir. kürsat isimli bi garson arkadas ilgilendi ve kendisini takdir ettik. overall: basarili...
  • bayar şahin' in albümünün adı.
  • kahvaltısıyla tıka basa doyulan, yemekleri birbirinden leziz olan güzel mekan. benim gibi karadeniz mutfağına yabancı birini düşünürsek karadeniz yemekleriyle tanışmak için çok uygun bir yer. ben tattığım her şeyi beğendim öyle söyleyeyim.
  • müşteri olarak karşılarına çıktığınızda ‘biz kurumsalız, biz kaliteye önem veririz, biz en iyi hizmet için elimizden geleni yapıyoruz’ mesajı veren ama aynı kişi olarak müşteri değil de tedarikçi statüsünde karşılarına çıktığında elini beline koyarak çemkiren, bildiğini zanneden ama bilmediğinin farkında olmayan idari bölümde çalışan insana sahip işletme. bir an kendimi mahalle kavgasında bulmaktan korktum çünkü üslup öyleydi. peki dedim ve gittim.
    yaşanan süreç sonrası tüm bağımı kestim çünkü herhangi bir şekilde anlamaya açık değildi. açıkcası kendileri için üzüldüm, inşallah öğrenirler. tüm içtenliğimle dua ettim.
  • karadeniz yemekleri sevenler için inanılmaz bir mekan. nedir ne değildir buyrun öğrenelim http://nereyegeldik.wordpress.com/…011/11/03/nalia/
  • güneşli'de çalışırken havalar güzelleştiğinde sık sık bu mekanın bahçesinde yemek yerdik. şimdi bostancı'da da açılmış, dün akşam gittik orayı da oldukça beğendik. salça miktarı dışında herşey çok lezzetli, ustam o fasulyeye biraz daha az salça kattığında perfect çeker. tavsiye edilesi bir karadeniz restoranı.
  • hamsili pilavı efsane olan mekan. ayrıca ortamı çok sıcak ve güzeldir.
  • yenibosna'da pek leziz pek şık -dolayısı ile biraz tuzlu-bir karadeniz restoranının adıdır. karalahana dolması, mıhlama ve laz böreğini ısrarla isteyiniz. kalmadıysa diğer masalardaki artıkları toplayıp getirsinler. garsondan aldığımız bilgiye göre ambar, kiler demekmiş lazca. biz yemedik tabi.
  • adam gibi adam bir yöneticiye sahip olan işletme. kendisini mekanın açılış organizasyonunu yaptığım zaman tanımıştım. davranışları ile, efendiliği ile, sözünde durmasıyla son derece beyefendi bir profil çizmişti. mekanın yemekleri de oldukça lezzetli, temiz ve alabildiğine yöreseldir. içerenköy bostancı köprüsü çıkışında solda bulunur.
hesabın var mı? giriş yap