şükela:  tümü | bugün
  • bambaşka bir dünyanın kapılarını açmaktır, huzur vesilesi. tavsiye ediyoruz.
  • bitirmenin yarısıdır.
  • sigaraya başlamak gibi bir şeydir. önemli olan başladığın gün değil bıraktığın gündür.
  • namaza "başlatılanlardan" farklı olarak; kendi irade, ihtiyaç ve arzusuyla başlamak, bir şeyleri yavaş yavaş bırakmış, bıkmış, bitirmiş olmanın devamıdır. huzurdur, boşlukların dolmasidir, eksikliklerin tamamlanmasıdır.
    kişiden kişiye değişiklik gösterse de, ortak noktası huzura kabul edilenlerden olmaktır.
  • devam ettirebilene çok güzeldir. başlayıp 2 gün sonra bırakana ise (bkz: ben) her ezan duyduğunda bıraktım diye vicdan azabı duymaktır.
  • huzurdur. işiniz rast gider. hayatınız düzene girer. üzerinize bir sorumluluk gelir. sağlık açısından da çok faydalıdır.vücuda zindelik getirir. bir kopukluk evresi oluyor ama bir süre sonra düzene girer ; siz sakın ha bırakmayın. bir şeyi tamamen yerine getirememek, tamamen terketmeyi gerektirmez. nelere fırsat buluyor insan ama olmadı allah öyle lütufkar ki kazasını kılma şansı vermiş. herkesin tercihi kendine tabi. kimseyi sorgulamak olmaz sözlük çünkü içten gelmedi mi olmaz işte. allah içinize o aşkı versin ne diyelim.
  • insanın bu dünyadan ümidini yitirdiği an başladığı ibadetlerden birisidir. *
  • şimdilik kıvırdım gibi gözüken eylem, bir hafta oldu. her şey iyi güzel de ojelerimle vedalaşmak bayağı zor oldu.