şükela:  tümü | bugün
  • zor bulunan işyeridir. işyerinin ne kadar objektif olduğunu gösterir. yeter ki insan olsun içkide içebilir ama namazını kılan olacaksa onuda kılsın cumasına gitsin diyebilen bir işyeri. cidden var mı merak etmiyor değil insan. avrupa'da bile enderdir böyle işyerleri.
  • benim işyerimdir. iş çıkışı işçileri içkili restorana götürürüm. isteyen domuz eti yer isteyen de namaz kılar. bunlar beni ilgilendirmez. ben de domuz etine bayılırım bu arada. içki de içerim. karı kız ayağım da vardır çapkınlık da yaparım. ama işe geldi mi makine gibi çalışırım. işçi işini düzgün yapsın ben ona düğün yaparım. işçi kaytarmasın eğilir elini de öperim. işçi efendi olsun onu beş yıldızlı otelde tatile gönderirim. işini düzgün yapsın onu hacca da gönderirim. mesaisini verimli kılsın isterse aralarda namaz kılsın isterse votka içsin banane. ama önce öyle namuslu şerefli işçi olması lazım. sen bana kaytarmayan her saniyesini çalışarak geçiren bir işçi bul ben ona her şeyde izin verir her şeyde önünü açarım.
  • türkiye dışında birçok ülkede vardır. çok dünya gezen birisi olmasam da, iki ülkede bir süre yaşadım. ikisinde de içkili kokteyl verilir, namaz ve diğer ibadetler için de oda ayrılmıştı.

bireylerin özgürlüklerine ve düşünce biçimlerine karışmamak, olağanüstü birşey değil. bu coğrafyada garip sadece. gerçi bu coğrafyanın kendisi de garip.