şükela:  tümü | bugün soru sor
  • demeyin. ama demiyormus gibi de davranmayina getirilmis.

    muslumanlar uretmedigi muddetce, kur'an ve hadis yerine bilmem kim sairin siirlerini okuyup duygusal hazlar yasadigi muddetce, dinin ilk emrinin 'oku' yerine 'dinle' oldugunu sanmaya devam etmesiyle, bu dinin romantiklere degil; okuyup, anliyan; anladigiyla da tefekkur eden insanlara geldigini anlamaktan kacindigi muddetce...

    israil gibi fiziken kucuk, gercekte ise buyuk devletlerin bu tur hakaretlerini daha cok duyariz.

    nisa suresi, 95. ayet: mü'minlerden, özür olmaksızın oturanlar ile, allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihad edenler eşit değildir. allah, mallarıyla ve canlarıyla cihad edenleri oturanlara göre derece olarak üstün kılmıştır. tümüne güzelliği (cenneti) va'detmiştir; ancak allah, cihad edenleri oturanlara göre büyük bir ecirle üstün kılmıştır.

    allah yolunda mal ile can ile cihad etmek; örneklendirelim: bilmem ne residence'da faizsiz(!) banka(!)'nin verdigi parayla 2+1 ev alacagina, allah'in sana verdigiyle, emanet olan evladini en iyi okullarda okut ve donat. egitimli musluman uretir, ureten musluman kazanir, kazanan musluman hic bir yabanci guce muhtac olmaz, muhtac olmayan musluman emir almaz, emir almayan musluman itaat etmez, itaat etmeyen musluman ozgur olur. sonra israil gibi ülkeler küçülür. yoksa biri bizim ekonomiye destek versinde duzluge cikalim diye daha cok vıraklarız.
  • kıbleye döndüklerinde aslında israil'e secde ettiklerini bilmeyenlerin uydurmasıdır.