şükela:  tümü | bugün
  • bu kisi benim.

başlığın ironi içerdiğini söylemem gerekmiyor zannediyorum?

bu kişilerden birisi de benim ve bence hiçbir şekilde çelişki barındırmıyor.

kendim dindâr değilim ve muharrem ince'yi severek destekliyorum.

zira, türkiye seküler bir ülkedir ve bu ülkenin başına vatanını milletini seven, muharrem ince gibi kendisini yetiştirmeyi bilmiş, kendi çizgisini yıllarca sürdürebilmiş herkes geçebilir.

demokrası ve laiklik özünde bu hakkı korumak için vardır.
    dolayısı ile muharrem ince'yi değerlendirirken temel almamız gereken öncelikli kriter tam bir vatan evlâdı olmasıdır.

işte tam da bu yüzden muharrem ince'yi ateistler de dindâr müslümanlar da desteklemekte ve kendisi çok büyük bir kitleye hitap etmektedir.
  • akla hırsıza , kul hakkı yiyene oy veren müslümanı getirmiştir. *
  • muharrem ince'nin ateistin hakkını da en az müslüman kadar koruyacağını bilen ateisttir.
  • din tacirliği yapmayan herkese oy verebilir kişidir.
    en azından adamın cb olduğunda kendi hayatına karışmayacağını net biliyordur.
  • devlet yönetmenin abdest almayla alakası olmadığını ve dini inancın allah'la insan arasında olması gerektiğini bilir
  • kendisiyle çelişmez. çünkü ateist inançlara göre değil akıla fikre bilime göre oy verir. diğer yandan müslüman kendi dinini bilmeden kendinden adam arar.

nisa suresi 58. ayet "emanetleri ehline veriniz" der. yani hak edene teslim et , kendinden olanı kayırma der.

--- spoiler ---

allah size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder. allah size ne güzel öğütler veriyor. şüphesiz allah her şeyi işitmekte, her şeyi görmektedir.
    --- spoiler ---

ayetin iniş hikayesini araştırısanız. kabenin anahtarının, müslümanların güçlü olmasına rağmen bir müşrik aileye verilmesi ile alakalı olduğunu öğrenirsiniz ammaaa nerde onu öğrenecek ehli müslüman.

hey yapvrum hey. kime ne anlatıyoruz.
  • muharrem ince'nin takiye yaptığını düşünen versiyonu da bulunan ateisttir. evet, ateist bir arkadaşım, ince'nin bu din diyanet kokan davranışlarının takiye olduğunu ve gayet de iyi yaptığını düşünmekte...

tezi doğruysa, memleketin dindarı da seküleri de istediğini almak için dini kullanıyor. hiç bir halt olmaz bu memleketten bu durumda.

not : sandığa gidip boş oy kullanarak, tüm aday ve partilere tepkisini koyacak olan bir apolitik.
  • dinci ile dindar'ın farkını bilen ateisttir.

muharrem ince dindar olabilir ancak dinci kesinlikle değildir. zira bilimden bahseder, sanattan konuşur, vizyon sahibidir ve dini siyasete alet etmez.

olması gerekeni görünce şaşırıyorsunuz, beni ülkenin geleceği ilgilendiriyor. şahısların hangi dine inandıkları ya da inanmadıkları değil.
  • dünyaya kendisi gibi bakmayan insanların kör olması gerekmediğini bilen ateisttir. yani benden olmayan ölsün güdüsü beslemek yerine ülkenin bekasını düşünür.