şükela:  tümü | bugün
  • 1 sene ücretsiz whois shield hizmeti veren bir registrar.

http://namecheap.com/
  • uzak durulması gereken bir registrar. supportuna mail uzerine mail atıyorum ve 2 haftadır yanıt yok.

edit:
    bu olay tamamen benim yanlış anlamammış hakkını yemişim adamların. gayet de zamanında cevap veriyorlar. burda salaklıktan dogan yanlış anlama sürecimi uzun uzun oturup yazamayacagım ama ; güvenilir ve hakkında ettigim lafları yiyebilecegim bir registrardır; tavsiye ediyorum... (hayır topuguma sıkmadılar, cidden ben yanlış anlamışım.)
  • godaddy'nin aksine paypal ile alışverişte paypal üzerinden yeni bir kredi kartı yüklemenizi beklemez. doğrudan paypal hesabınızdaki parayı alır mis gibi. piyasa'da support'u ile meşhurdur
  • yaklaşık 4 senedir bu firmayı kullanırım, piyasadan rahatlıkla bulabileceğiniz kupon kodları ile 1 dolar daha ucuza alabilirsiniz domainleri, ayrıca sitelerinde online chat vardır müşteri hizmetleri mükemmeldir.
  • godaddy varken yanına yaklaşmanız gereken sitedir.***
  • godaddy'nin sahibinin fil avlama videoları yayınlamasından sonra godaddy'den taşınan tüm domainler için filleri koruma fonuna bir dolar aktaracağını söyleyen ve birkaç günde 20,000 domain kapan, işini adam gibi yapan bir firmadır. yakın zamana kadar her domainle birlikte ücretsiz olarak verdiği bir yıllık ssl sertifikasını da $1-$2 gibi ücretli ancak oldukça cüzi bir miktara satmaya başlamıştır.
  • kaliteli ve adam gibi arayüze sahip olan bir registar. sopa konusunda da zaten önerilen iki tane registar'dan biriydi. buradan alan kesinlikle pişman olmaz. 5-6 küsür senedir kullanıyorum bir kere bile sorun yaşamadım.
  • godaddy'nin bitmek bilmez "expiration notice" mesajlarının ardından bir hamlede tüm domain'lerimi aktardığım firmadır. ne lan aylar kala expiration notice veriyor, türlü çakallıklar. bir hata yaparsan bir anda auto-renew açık hale geliyor. (bkz: yetti be)
  • şu sıralar 0.98 dolara, 1 sene whois koruması da dahil .us domain veriyorlar. kelle başı 5 adet satın alma limiti var. kafasında domain/site fikri olanlar falan varsa kaçırmasın derim.

gerçi .us domainlerin belli şartları var ama ben senelerdir kullanırım herhangi bir problem yaşamadım. amerikada ikamet eden bir birey seçeneği ile satın almanıza izin veriyor namecheap.

edit: kupon kodunu unutmuşuz. "getusonlıne" olacak.
  • kredi kartı numarasını yanlış veren ve verdiği numaraya ait kartı da limiti aşmış olan müşteri sağolsun, üç kere ödeme hatası yapınca hesabımı dolandırıcılık şüphesiyle dondurmuş ve açmak için kimlik fotokopimi, kullanılacak kartın fotokopisini ve de telefon numaramı isteyen site. küstüm. (bkz: godaddy) (bkz: gandi)