şükela:  tümü | bugün
  • bir sucuk, pastirma vs. markasi. $arkuteri olayi.
    (bkz: namli)
  • fiyatları cok uygun ,aynı zamanda da bir o kadar lezzetli sucuklar üreten marka.bulunmazsa bir diğer alternatif için (bkz: polonez)
  • et fümesi bir bacon tadı arayan bünyeler için çok uygun. hatta bacon'dan daha güzel, daha hafif.
  • çok kaliteli et ürünlerine sahip marka. rakibi olarak polonez ve pınar gösterilebilir.
  • hindi füme, macar salam ve sosis gibi ürünlerde bir numara olan markadır.
  • hiçbirşeyde bir numara değildir, bir numara olması da imkansızdır, çünkü ürünlerinin üstünde bilgilendirme etiketi yoktur.

yani 100 gramı kaç kaloridir, ne kadarı protein, ne kadarı yağ ne kadarı karbonhidrattır yazmamaktadır. fiyatının ucuz olması veya lezzetli olması hep ikincil nedenlerdir, önemli olan üretici olarak ürünlerine neyi ne kadar koyduklarıdır. normalin iki katı yağla pek ala ürünlerinizi daha lezzetli yapabilirsiniz veya daha çok nişasta ile ürünlerinizi ucuza mal edebilirsiniz.

bu şartlar altına bir namet ürününü almak, ya dalgınlıkla yapılan bir iş olabilir, ya da bilerek yapılıyorsa -banane canım, alırım ben böyle- ahmaklıktır.

benim anlamadığımi bu çağda böyle sorumsuzca ürün çıkartıp, iyi bilinen süpermarketlere göndermek. migros namet ürünleri ile dolu, migros'unda ciddi ihmali var.

namet in acilen bir özür dileyip, yeni parti ürünlerinde kkal, protein, yağ, karbonhidrat değerlerini vermesi gerekiyor. buna gavuristanda "nutritional facts" diyolar, besin gerçekleri. eğer namet kendi ürününün içeriğini açıklayamıyorsa, fazla yağ, tuz, nişasta içeriyor kabul edilebilir.

tekrar ve iyi niyetle bir son kullanıcı uyarısı: namet ürünlerinin içeriklerini, kkal değerlerini, protein, yağ, şeker içeriğini belirtmedikçe uzak durun. (bu arada sağlık bakanlığını göreve çağırsak işe yarar mı, bilemiyorum.)
  • dana kaburga füme eti, biranın en güzel mezelerinde ilk üçe girer. diğerleri için:
    (bkz: eski kaşar)
    (bkz: midye)
  • biranın yanında kuru et, kuru etin yanında bira içmemiş bir bünye için, yoklukta gideri olan mamülleri olan etçi.
  • derya baykal,vedat milor ve hakan yılmaz'ın rol aldığı reklam filmiyle marka tanınırlığı yükseltmiştir.
  • hakan yılmaz reklamda tüm üretim tesisini bıyığı açık gezdiği için yenmemesi gereken ürünlerin firması.