şükela:  tümü | bugün
 • "gitme namik kemal universitesi'ne
  urkutursun vakvaklari......"

  (bkz: kozalak)
 • tekirdag gibi guzel bi yere her sey yakisir dedirten universite.namik kemal gibi buyuk birinin adinin verilmesi ise kurulmadan sempati duyulmasina sebep olmustur.diger kurulan universitelerden bazilari çorum'da hitit üniversitesi burdur'da mehmet akif ersoy üniversitesi isimlerin iyi secildigine ornektir.bunlara yeterli ogretim gorevlisini nerden buluncak oda ayri bir arastirma konusudur.
 • fen-edebiyat fakültesi, tıp fakültesi ile trakya üniversitesi'ne bağlı sağlık meslek yüksekokulu, meslek yüksekokulu, çorlu meslek yüksekokulu, çerkezköy meslek yüksek okulu, hayrabolu meslek yüksekokulu, malkara meslek yüksek okulu, marmara ereğli'si meslek yüksekokulu, muratlı meslek yüksekokulu, saray meslek yüksekokulu ile şarköy meslek yüksekokulu ile sosyal bilimler enstitüsü ve fen bilimleri enstitüsü'nden oluşacak.
 • bir dönemdir okuduğum halde kampüsünü yeni gördüğüm üniversite.

  (çok fantastik evet)
 • web sitesi ilginç ayrıntılar barındıran bir üniversite.

  bir kere web sitesi doğrudan ingilizce açılıyor. hadi buna birşey demiyoruz ancak sayfanın tam olarak ingilizce olmamasına birşey diyoruz, olmamış diyoruz. örneğin sol menü

  ...
  library
  news & announcements
  nku in press
  rektörlük ihaleleri
  contact
  ...

  şeklinde ilerliyor. bir kere rektörlük ihaleleri neden ingilizce değil? ondan da önce, o menüde ne işi var? buradan kimsenin günahını almak istemiyorum ancak sanki bu ihalelerden birileri para kazanacağı için ortalık yerdeymiş, bu kadar göz önündeymiş gibi bir his var içimde. neyse, sayfanın alt kısmı ise tamamen türkçe. ne anladım ben o zaman bu ingilizce sayfa olayından? zaten linklere tıkladığımızda da ya türkçe sayfalar geliyor ya da her hangi bir sayfa gelmiyor.

  bunu geçtim, ingilizce olan bölümler de doğru bir ingilizce kullanılmamış. hadi bunu da geçtim, aşağıda etkinlik takvimi var, içerisinde etkinlik yok. hemen solunda haber ve duyurular kısmında bir konferans duyurusu ile bir dinleti duyurusu var. bunlar etkinlik değil mi?

  neyse efendim, aslında şimdi düşündüğümde, daha yeni bir üniversite olan nkü'nün yavaş yavaş böyle küçük ayrıntıları da halledeceğini, ardından da ismi üzerine yapılan esprileri göz ardı edip ülkemiz için büyük işler yapacağını umut ediyorum. web sitesi daha sonra tekrar düzelir, umalım da kuruluş aşamasında daha önemli şeylerin temelleri otursun.

  eğer web sitesindeki metinler hakkında yardıma ihtiyaçları varsa ben yardım edeyim. nereden baksan senede 10 kere tekirdağ'dan geçip köftelerini yiyorum. eğer kampüslerinde güzel ve tabii ki ucuz bir köfteci açılırsa öğrencilerin okula olan alışma süreçleri de kısalacaktır. bu da benden onlara tavsiye. sağolun, var olun..
 • avrupa üniversiteler birliği ne üye olması nedeniyle çok büyük gelişmelerin potansiyel oldugu üniversite.
 • 7 senemi yemis olup simdi tekrar donmek uzere oldugum, icinde hic iyi ani barindirmadigim lanetli okul.
  ha nasil 7 sene okudum? ben okurken trakya idi henuz adi.
 • şarapçılık diye bir bölümü bünyesinde barındıran, şarköy'de yazlığımızın pek yakınında bulunan üniversite...
  bir de yazları pek karanlık olan arka bahçesinde oturmak, yatmak, saklambaç oynamak falan pek zevkli olur.. gerçi geçtiğimiz yıl ışıklandırma yapmışlardı ve gitmek zevkli olmuyordu... bu sene de o ışıklar var olursa kırar, taşlarız falan artık. napalım yani.
 • istanbul'a 1.5 saat mesafede olmasına, teknik altyapının fena olmamasına ve yurt olanakları vs.sorunları olmamasına rağmen hala içinde bulunduğum gıda mühendisliği bölümünün puanının neden düşük oldugunu düşündüğüm okul. ha derlerse olum okul yeni kuruldu. bölüm tarihçesine bakarlarsa 1982 yılında açıldığını görecekler.

  beni neden mi bu kadar rahatsız etti? bilmiyorum sözlük.
 • dışardan aradığınızda operatöre bağlanırken evanescence çalan üniversitemiz.. klasik bağlantı tonlarından sıkılmışlar sanırım