şükela:  tümü | bugün
 • mhp nin eskişehir deki birinci sıra milletvekili adayı.
 • 3.11.2002 itibari ile partisi barajı geçemediği vede kendiside eskişehirde yeterli oyu alamadığı için seçilemeyen politikacı.
 • ülkü yolu, bilgi sevgi hoşgörü, milli kültür meselemiz, türk olmak, çağı yakalamak, ahmet yesevi yolu adinda kitaplari vardir. kendi web sitesinde ahmet yesevi yolu adli kitabi soyle tanitip beni koparmistir:
  "bu kitabı derlemek benim için çetin oldu. çünkü büyük bir dava… büyük bir insan… olgun insan… benim ise sadece adım kemal, namık kemal "yazıcı olgun." ama ben olgunluktan da yazıcılıktan da çok uzaklardayım.

  "bu kitabı yazmadım, sadece derledim. bahçe çok büyüktü.. güller… çiçekler… benim ellerim küçüktü. takatım yetersiz… ne kadar derleyebildiysem onu size sunuyorum. bunlar solmayan güllerdir. bu kitabı seven olursa, bir kere değil, sık sık okumasını dilerim. ben böyle yapmak istiyorum. belki bir gün, derlediklerim beni etkiler de, adıma uygun olurum. tanrı'dan ümit kesilir mi?

  "değerli okuyucum, bunlar içimden gelen içten sözlerim. sizi alkışlıyorum. alkış doğu türkçelerinde "dua" demek, sizden de alkış istiyorum, doğu türkçelerindeki anlama göre… sağ olunuz, sağlıklı olunuz. bahtınız ve yolunuz açık olsun."
 • siyasete ckmp gençlik kollarında başlamıştır. 70'li yılların, özellikle ikinci yarısında mhp'de aktif olarak görev almıştır. 12 eylül sonrası süreçte bir süre anap ve bir süre de dyp çatısı altında siyasetre devam etmiştir. bu dönemde kültür ve devlet bakanlıklarında buunmuştur. 3 kasım 2002 seçimlerinden önce tekrar mhp'ye dönüp milletvekili adayı olmuştur. ahmet yesevi üniversitesi mütevelli heyet başkanıdır.

  20 nisan 2007 tarihi itibariyle büyük birlik partisi genel sekreterliği görevine seçilmiştir.
 • hazreti muhammed turktur, tüm batı dünyası da türktür şeklindeki iddianın sahibi.

  http://www.nethaber.com/?h=5024
 • herkesin türk olduğunu iddia edip, aynı zamanda türklerin de diğer ırklardan üstün olduğunu iddia eden bir çelişki insanı.
 • dün bir üniversitede yaptığı buram buram ırkçılık kokan konuşmasında, gazetelerin hrant dink cinayetiyle ilgili haber yayınlamasını "halkın manevî duygularıyla oynamak" olarak tanımlamış bir kişidir de aynı zamanda.
 • hürriyette okuduğum habere göre mhpden istifa edip bbpye katılan şahsiyet. katılma gerekçesi devlet bahçeli'nin türklüğü kan ve ırk temelinde
  değil türkiye vatandaşlığı temelinde tanımlamasıymış. artık bunlar alenen söylenebilir hale gelmiş demek türkiye'de, ondan sonra çıkıp birilerinin malum slogana hepimiz türküz diye yanıt vermesi tabii ki doğal. utanmadan türkiye'nin tek dil - tek ırk - tek din çatısı altında birleştiğini söyleyenler var ki bunlar ya ne dediklerini bilmiyorlar ya da emelleri çok farklı

  (bkz: nasyonal sosyalizm)
  (bkz: kızıl elma)
  (bkz: kızıl elma koalisyonu)
  *