• derinliklerin lordu, yıkık atlantisin gizemli prensi...
    marvelin urettigi en ilginc super kahramanlardan birisidir. genellikle aymazlıgı ve dusunmeden hareket etmesiyle unludur (prens olmus adam, senin benim gibimi takılacak!).
    yaktım gemileri takılr sonrada bol bol pişman olur, ben hep silver surferile benzerligini kurmusumdur, genelde dertleri tasaları birbirine benzer. hala yayınlanıyormu bilmem.
  • denizaltici diye de bilinir . orijinali submariner sanirim . bir ara fantastik dortlu'nun gorunmez kadin'i susan richards'a a$ik olmu$tu bu delifi$ek genc ve reed richards'la kapi$mi$ gibi olmu$lardi bayagi bir . rom'la da denizaltindaki darkon'lara kar$i sava$mi$liklari vardir ..
  • orijinal adı submariner'dır. vakt-i zamanında (bkz: defenders) ve (bkz: avengers)da da görev almış çizgi karakter.
  • ayrıca marvel comics'in 1939'da yaratılan, süper-hero formatındaki ilk karakteridir kendisi.
  • ayagindaki minik kanatlarla dalga gecen cocuklara gununu gostermek icin super kahraman olmu$tur..
  • (bkz: inhumans)
  • spiderman ile de karşilaşmişlardir birkaç kez... hatta hatirladiğim kadariyla bu adam gücünü kaybederken spidey onu su deposuna vurmuş, bölyece tekrar çilgin atmasini sağlamişti...
  • golden age'in ilk süper kahramanlarından biri, suyun altında da üstünde de yaşayabilir, öküz gibi de güçlüdür. ilk crossoverolan (ki marvel universe'un de baslangıcı sayılır) submariner - human torch bu abimizin deliliği sayesinde olmuştur. sonraları emekli ettiler tabii adamı, klişe olmuştu bi yerden sonra.
  • elf gibi kulakları vardır. tabi okuduğumuz yaşlarda elf nedir ne bileceğiz, her gördüğümüz sivri kulaklıyı atlantis vatandaşı sanıyorduk. karizma adamdı, prensti tabi boru değil. hatta alicia masters'in sergisinin kokteylinde smokinle içeri girdiğinde mary jane watson'un bile ağzının kenarından su sızmaya başlamıştı da peter parker dürtmek zorunda kalmıştı...
  • civil war'da captain america'nin tarafinda kritik bir karakter olarak yeniden ortaya cikan agresif, soylu, dayakci, sevisgen balik adam.
hesabın var mı? giriş yap