şükela:  tümü | bugün
 • animesi sonunda 5 ekim'de başlayacak olan şükela manga serisi. konusuna gelince, "yedi ölümcül günah" olarak adlandırılan bir grup şeytani şövalyenin britannia krallığını yıkmak için komplo kurdukları, "kutsal şövalyeler" adlı grubun da onları ortadan kaldırdıkları rivayet edilmektedir. fakat bazıları hala yedi ölümcül günah'ın hayatta olduklarına inanmaktalardır. bu olaydan 10 yıl sonra kutsal şövalyeler bir darbe düzenleyerek kralı yakalarlar ve krallığın yeni ve despot liderleri haline gelirler. bu olayların üstüne kralın üçüncü kızı elizabeth, yedi ölümcül günahı bulmak ve krallığı geri alma konusunda yardımlarını istemek için bir yolculuğa çıkar.

  mangakası olan nakaba suzuki'nin çizimlerinde hoş bir akira toriyama havası vardır, özellikle en başlarda çok belli olsa da, zamanla biraz da kendi tarzını oturttu diyebiliriz. ayrıca kendisinin hiç asistanı yoktur, arada sadece karısı yardım etmektedir.

  diyeceğim o ki, mangayı da okuyun, sanırım şu an japonya'da en çok satan mangalardan biri.

  ayrıca, nanatsu no taizai çok büyük ihtimalle tahmin ettiğiniz üzere yedi ölümcül günah anlamına gelmektedir.
 • beni oldukça mutlu eden manga. büyük bir ilgiyle takip ediyorum. animesinin müzikleri de ayrıca güzeldir. şiddetle tavsiye edilir.

  http://www.youtube.com/watch?v=zp7oy1jhuj8

  http://www.youtube.com/watch?v=_evhj1rudt0
 • suzuki nakaba adlı mangakanın ellerinden çıkan ve okuması bir o kadar zevkli olan mangadır. suzuki nakaba bir keresinde fairy tail'i çizmiş ve mashima sensei nanatsu no taizai mangasını çizmiştir. animesi bazı yerleri mangadan farklılık göstersede gayet güzel uyarlanmıştır. *
 • animesi için konuşmak gerekirse uzun zamandır shounenlerden alamadığım tadı sadece 24 bölümde almamı sağladı. olayları uzatmadan vermek konusunda çok başarılıydı. çizimlerde fairy tail, konu akışında hunter x hunter'ı anımsattı. karakterleri de oldukça başarılıydı, özellikle hawk klasik bir shounen maskotu gibi durmasına rağmen diğer animelerdeki maskotlardan çok daha eğlenceli ve özgündü bence. ecchi kısımları da az ama oldukça enteresandı çünkü hep saçma bir masumluk vardı meliodas'ın sapıklıklarında. dövüş sahneleri ve güçler konusunda zaten fazla söyleyecek bir şey yok, akıcı ve güzeldi. animede benim gözüme batan tek şey bazı sahnelerin fazla çocuksu olmasıydı. yani az da olsa ecchinin olduğu bir animeyi zaten belli bir yaşın altı izlemeyecekken neden böyle çocuksu sahneler yapıyorlar anlamıyorum. bir de mangası tam gaz devam ediyormuş sanırım, o yüzden ikinci sezonla anime de devam edecektir diye düşünüyorum. zaten son bölümden de anlaşılacağı gibi yeni bir arc başlıyor. bir de ortaçağ britanyası bir japon yapımı tarafından ne kadar yansıtılabilirse o kadar iyi yansıtılmış bence. tabiki kültürel açıdan japon etkisi ağır basmış ama mekan, giyim, içecekler vs. güzel ayarlanmış.
 • --- spoiler ---

  en sonunda 7. günah lord escanore'u gördük. kaptanın dediğine göre kendisinden daha güçlüymüş.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  149. bölüm ile orgazm olduk. escanore sen ne hayvanmışsın?!
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  149. manga sayısında sadece gücünün bir kısmını kullanarak on komutandan biri olan garanı korkutmuş ve kaçmaya zorlamıştır.garan kaçtığı için kendi lanetine maruz kalıp taşa dönüşmüştür.bu olayın ardından okuyanların aklına şu soru geliyor.bu adamda kaç okka taşşak var ?
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  manganın 170 bölümünde, escanore'nin niye ilk arcta görünmediğini, bir kere daha anladık.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  manga 176 gelmiş geçmiş en epik sayılarından birisi oldu serinin.
  meliodasın geçmişini ve ten commandents ile ilişkisini öğrenmemiz bir yana fox sin ban nasıl epik giriş yapılır olayını bir kez daha gösterdi.
  --- spoiler ---
 • en kısa zamanda mangasını okumayı planladığım anime. yalnız ikinci sezon olmazsa beni çok üzecek. son zamanlarda eğlenerek, keyifle izlediğim animelerden biri. çok derin yorumlar yapamacayağım şu an ama zamanınız varsa mutlaka izleyin, yoksa da zaman yaratın yine izleyin. çünkü hem güldüren, hem eğlendiren, hem de planlı programlı zeka kokan bir anime kendisi, kaçırmamak gerek.