şükela:  tümü | bugün
 • amerikan demokrat partinin temsilciler meclisindeki sozcusu. eger bu secimlerde temsilciler meclisinin cogunlugunu demokratlar ele gecirirse isbu meclisin de baskani olacak, uberliberal, fakat super cesur hanimefendi
 • bush'a, yalancı, tehlikeli, çıplak imparator, vb. demiş, abd'nin ilk kadın temsilciler meclisi başkanı.
 • bush'u "oblivious, in denial, dangerous" olarak tanimlayan bayan.
 • emre kongar'ın kaliforniya'daki ermeni lobisine yakınlığına dikkat çektiği kadın.
 • secim bolgesi olan bati yakasina durmaksizin seyahat edebilmek icin minik bir air force one talep etmis meclis baskani. bu minik ucakta yok, yok: 42 adet business class koltuk,konferans odasi, yatak, eglence merkezi, son teknoloji iletisim sistemi ve de getir gotur islerinde calisacak 16 adet kabin personeli.
 • nev-i şahsına münhasır haber portalı jonturk'un haftalardır bir numaralı gündemi olan kadın siyasetçi.

  http://www.jonturk.com/
 • barack obama döneminde türkiye'nin başını çok daha fazla ağırtacak olan ermeni lobisinin, jeanne d arc olarak gördüğü, amerika birleşik devletleri’nin ilk kadın temsilciler meclisi başkanı. (boru gibi)

  barack obama %52 oyla seçildi. aynı seçimle abd kongresinde, senatoda ve temsilciler meclisinde büyük değişim yaşandı. senatoda seçim öncesi cumhuriyetçilerle aynı sayıda (49) üyesi bulunan demokratlar, obama’yla birlikte sayılarını 56’ya, yani çoğunluğa ulaştırmış durumdalar.

  pelosi'nin, george w. bush ve cumhuriyetçiler ile olan temelde çıkar üzerine kurulu dış politika açılımlarındaki görüş ayrılıkları, demokratların çoğunlukta olmasıyla türkiye için endişe verici olmaktan çıkıp, abd ile olan ilişkilerin ileride büyük tehlike içine girmesine neden olabilir. zira obama, ermeni soykırımını tanıyacaklarını söyleyen ilk başkan adayı olduğu gibi, kıbrıs’ta türkiye’yi “işgalci” olarak suçlayan bir beyanda da bulunmuştu. sözde ermeni soykırımı konusunda, ermeni diasporasıyla yakınlığı ve türkiye karşıtlığı bilinen obama’nın yardımcısı joe biden'nin varlığı da dikkate alınacak olursa nancy pelosi'nin ve diasporanın hedeflerine ulaşmayı denemesi için şartlar oldukça elverişli gözüküyor.

  tasarının, cumhuriyetçiler döneminde senatoda da onaylanmasının engellenenmesinin görünürdeki en önemli nedenlerinden biri, türkiye’deki bush karşıtlığını bu defa tam anlamıyla amerikan karşıtlığına sürükleyecek hatta ilişkilerdeki çıkmazı zirve noktasına taşıyacak olması endişesiydi. bush artık yok; obama da verdiği pembe sözlerle ortamı gayet yumuşatmış gibi görünüyor. her ne kadar türkiye'nin ortadoğu ve yeniden kutuplaşma yolunda olan dünya konjönktürü içindeki yeri önemini devam ettirse de; yahudi lobisi'nin israil'in bölgedeki yeni dostu konumuna gelmiş türkiye'yi ve bölge için yıllardır harcadıkları ve başarıya ulaşma yolunda olan çabalarını tehlikeye atmaktan kaçınacağı düşüncesi, türkiye için asıl koruyucu nokta olmayı sürdürüyor. yani, bizi ermeni lobisinin hedeflerine karşı koruyan malesef ki yine yahudi lobisi olmayı sürdürecek gibi.

  bu nokta, damadı bir yahudi olan pelosi'nin en az ermeniler kadar iç içe olduğu yahudi lobisini ne oranda etkileyebileceği de önemli olacaktır.

  bu nedenle, başbakanlık dış politika baş danışmanı prof. dr. ahmet davutoğlu'nun komşular üzerine olan sıfır sorun politikasının pasif diplomasi olmasına rağmen uygulanmasına devam edilmesi; ermenistan ve israil ile karşılıklı diplomatik etkinliğin arttırılması gerekiyor. bundan böyle sadece abd tabanlı diplomasi girişimlerinin sonuçsuz kalabilme ihtimaliyle karşı karşıyayız.

  sonuç olarak düşünülenin aksine obama döneminde, türkiye'nin lehine atılabilecek olası tüm adımların (ki pek fazla değiller) etkisini silebilecek güçte bir sorun olan ermeni yasa tasarısının mimarı, 66 yaşındaki (bu önemli) idealist, kararlı, tutucu ve italyan inadına sahip bu kadından sürekli peşinde koştuğu fırsat oluştuğu anda başımıza çorap örmesini artık her an bekleyebiliriz.
 • liveleak.com 'a göre yaşayan en aptal kadın. global kriz değerlendirmesi sırasında, "500 million americans will lose their jobs if we do not buy their pork package" diyerek yeni bir açılım daha yapmıştır kendileri. tüm siyasi partilerimize duyurulur.

  http://www.liveleak.com/view?i=2aa_1233697453
 • onun bunun maşası olan, tipik bir amerikan politikacısı. gençken aşağı san fransisco motor meslek lisesinde şöbiyet güzeli seçilmişliği vardır.

hesabın var mı? giriş yap